Menu

Co je nového?

Nepodceňujte řeč těla! 7 signálů, které o vás mohou mnohé prozradit

Sdílení
Text: Martin Kovařík, Foto: Depositphotos

Jste otevřený? Stydlivý? Milujete pozornost? Těchto sedm signálů vašeho těla naznačí, jací ve skutečnosti jste!

reklama

1. Podání ruky

Podání ruky je společně s představením často první kontakt s neznámou osobou. Co o vás může prozradit? Silný stisk ruky naznačuje, že jste sebevědomý a jistý člověk. Naopak slabý stisk ukazuje, že trpíte nedostatkem důvěry a sebevědomí.


2. Dochvilnost

Pro někoho samozřejmost, pro někoho obrovský problém. Přijít někam včas může být v dnešní hektické době dost náročné.  Nicméně pokud chcete udělat dobrý dojem, pak se vyplatí přijít včas.

reklama

To, že přijdete pozdě vám dobrou vizitku fakt neudělá, ba právě naopak. Spíše se dočkáte negativního hodnocení.

Naopak vaší dochvilností dáte najevo, že je pro Vás čas druhé osoby důležitý a budete považováni za důvěryhodného a spolehlivého partnera, který si dokáže svůj čas zorganizovat.


3. Oči 

Říká se, že oko je oknem do duše.  Ať už souhlasíte nebo ne, i oko o vás prozradí hodně. Podle webu Medical Daily mají lidé, kteří mají tmavší oči, schopnost konzumovat větší množství alkoholu, než lidé, jejichž oči jsou světlejší.

Zajímavé je zaměřit se na přímý pohled do očí. Pokud často uhýbáte pohledem, pak mohou tyto signály značit nedostatek sebeovládání a stydlivost.

4. Barva oblečení 

Barvy obecně vypovídají mnohé o vaší osobnosti. A právě vaše osobnost se odráží ve výběru barev vašeho oblečení. Pokud rádi nosíte černé oblečení a doplňky, pak jste po většinu času citlivý, tíhnete k umění a máte smysl pro detaily. Červená naopak značí živelnost a umění užívat si života naplno. Milujete zelenou? Zřejmě u vás převládá oddanost a věrnost někomu, koho milujete nebo na kom vám záleží.

reklama

Rádi sáhnete po bílém tričku nebo kabátu? Bravo. Máte dobré organizační a logistické schopnosti. Zároveň nepatříte mezi impulsivní jedince, naopak máte rádi klid a pohodu.

Modrá pak značí stabilitu, citlivost a ohleduplnost k ostatním.


5. Obuv 

Omri Gillath z University of Kansas uvadí, že boty o vás prozradí až 90% informací. Z barvy, materiálu nebo stavu obuvi lze určit například výši vašeho platu, životní styl, věk nebo politické názory.

6. Okusování nehtů

Zlozvyk, se kterým se setkáváme dnes a denně. Je známé, že kousání nehtů znamená nervozitu nebo nejistotu. Méně se už ovšem ví, že „kousači“ nehtů budou patrně také velkými perfekcionalisty.


7. Rukopis

Pokud nechcete ztrácet čas a peníze grafologickými posudky, a přesto chcete odhalit charakter člověka, pak se zkuste zaměřit na pár detailů v jeho písmu.

reklama

Společnost National Pen Company přišla se zajímavým zjištěním. Lidé s menším písmem jsou většinou stydliví a puntičkářští. Oproti tomu lidé, kteří píší velkými písmeny, jsou více otevřenější a milují pozornost.

Pokud tlačíte na pero nebo tužku, pak berete většinu věcí vážně a snažíte se je dotáhnout do konce. Když naopak píšete lehce, bez nějakého výraznějšího „rytí“, pak jste vnímavý, citlivý a dokážete brát věci s nadhledem.


Platí na vás výše zmíněná pravidla, nebo s nimi spíše nesouhlasíte? Podělte se o svůj názor v diskuzi!

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru