Menu

Co je nového?

Nepohodlí i špatné kempy: 4 časté mýty o obytných vozech

Sdílení
Foto: Shutterstock

V posledních letech roste mezi Čechy obliba kempování a obytných vozů. Tento trend ještě výrazně ovlivnila a urychlila pandemie covid-19. I když obytné vozy využívá stále více lidí, koluje o nich ve společnosti několik mýtů. Jaké jsou nejčastější?

reklama

Mýtus č 1: Obytný vůz = stísněný prostor a jídlo z ešusů

Mnoho lidí se domnívá, že dovolená v obytných vozech se rovná přebývání ve stísněném prostoru, nepohodlí a zatuchlý vzduch. Nebo nutnost vaření jednoduchých jídel, protože karavan nemá dostatečně vybavenou kuchyň. To ale není v dnešní době zdaleka pravda. “Za poslední roky se výrazně rozšířila nabídka kvalitně vybavených a prostorných karavanů. Nabízejí komfortní zázemí, dostatečně velký obytný prostor, stejně tak dostatek místa pro pohodlný spánek, ale i televizi a wifi,“ prozrazuje Pavla Skolil ze společnosti FC Morelo CZ.


Mýtus č. 2: Jsme zvyklí na určitý standard, kempy nenabízejí zázemí

Spousta lidí si při vyslovení slova kemp představí nevábné toalety, sprchy a bufet, který nabízí párky, langoše, v lepším případě pizzu z mikrovlnky. V Evropě, například v Rakousku, Itálii či Chorvatsku, v posledních letech ale vyrostly či byly zmodernizovány kempy, ve kterých se můžete cítit jako v pětihvězdičkovém hotelu.

reklama

Lze využívat špičkové sociální zařízení, kvalitní restaurace různého zaměření, sportovní a wellness aktivity či služby typu prádelna, venčení psů, servírování snídaně či grilování se šéfkuchařem u vašeho karavanu, a další služby recepce, na které jste zvyklí u pětihvězdičkového hotelu.

Obytné vozy

Mýtus č. 3: Karavany jsou pouze pro letní období

Někteří se domnívají, že dovolená v karavanu je záležitost pouze letního období. Ano, v minulosti to částečně pravda byla. Ale karavany vyráběné v poslední době jsou většinou z kvalitních materiálů s důkladnou izolací a s dalším vybavením pro celoroční využití.  Většina karavanů má standardně teplovzdušné vytápění, ústředním topením jsou pak vybaveny karavany vyšší třídy. „Některé modely mají podlahové topení, takže vaše bosé nohy se nikdy nebudou muset dotknout studené podlahy, když ráno vstanete. Stejně tak nabízejí vlastní zdroje energie, takže není problém strávit horké, ale i chladné dny, mimo kempy, někde hezky sami v přírodě,“ říká Pavla Skolil. 


Mýtus č. 4: Karavany jsou pouze pro starší a seniory

Není jasné, odkud tento mýtus pochází, ale mnoho mladých lidí předpokládá, že dovolená v karavanech je pouze pro seniory či lidi 50+. Existuje však mnoho nadšených milovníků obytných vozů, kterým je mezi 20-40 lety, a mají obytná auta jako životní styl. Jedná se o mladé páry, které v létě vyrážejí na surf či kola, v zimě na lyže, další měsíce tráví poznáváním nových míst a díky zázemí karavanů mohou i pracovat na dálku. Oblíbené jsou také u rodin, které mohou trávit dovolenou v kempu s dostatkem aktivit a zábavy pro děti každého věku.


One comment

  • Petr

    20. 7. 2022 - 17:14

    Přišel jsem za manželkou a říkám jí, ať si sbalí kufr na čtyři dny že nás čeká dovolená v Maďarsku. Docela na mě koukala jestli jsem se nezbláznil nebo tak. Čas od času totiž udělám takové velké kroky a prostě toho mého miláčka překvapím něčím, co vůbec nečeká. Byla ve výsledku nadšená!

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru