Menu

Co je nového?

Potřeboval zvýšit dojezd své elektrické Toyoty. Zapřáhl za ni přívěs s baterkami!

Sdílení
Foto: Youtube

Kupodivu se to nestalo v Česku, ale v Americe. James Klafehn má v garáži elektrickou Toyotu RAV4 druhé generace, a protože ho trápil její dojezd, který se podle něj v reálu pohyboval okolo 210 kilometrů na jedno nabití, postavil si přívěs naložený baterkami, který dojezd jeho auta rovnou zdvojnásobil. Jeho nápad zcela evidentě lidi baví – jen na youtube vidělo jeho Tesla vozík bezmála 200 tisíc lidí.

reklama

Počkat, tak Toyota, nebo Tesla? Vlastně obojí. Za svojí elektrickou RAVkou totiž tahá vozík naložený bateriemi z vozu Tesla S. Jde o celou soustavu článků s kapacitou 41 kWh a protože Klafehn logicky zvolil paralélní zapojení baterií v autě a ve vozíku, bere si tak elektromotor energii z obou sestav zároveň, a při brždění zároveň obě dvě baterie nabíjí.

Když se podíváte na fotky pořádně, velmi rychle poznáte, že na rámu přívěsného vozíku je celý podlahový modul Tesly S, který americký výrobce prodává jako náhradní díl.

Je to vskutku originální nápad, který má pozitivní vliv na dojezd, ale jeho praktickému využití brání délka celé soupravy – do Prahy byste sice z venkova spolehlivě dojeli, ale těžko byste někde zaparkovali. A taky si nejsme úplně jistí tím elektrickým vedením mezi vozíkem autem. Víte co? Raději ještě nějakou chvíli zůstaneme u benzínu a nafty…

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru