Menu

Co je nového?

Kvůli složité finanční situaci 6 % Čechů uvažuje o prodeji vlastního auta

Sdílení

Energetická krize spojená s růstem životních nákladů a vysokou inflací nutí Čechy šetřit. Podle aktuálního průzkumu společnosti Anytime, který zpracovala agentura STEM/MARK, 6 % Čechů uvažuje o prodeji automobilu. Vedle napjatého celkového rodinného rozpočtu sdělují také důvod, že s sebou nese rostoucí náklady na údržbu a pohonné hmoty.

reklama

Jízda načerno

Pouze 1 % respondentů sdělilo, že díky vysoké inflaci a nedostatku finančních prostředků začalo v MHD jezdit načerno.

4,5 % respondentů doposud načerno nejezdilo, ale sdělilo, že může nastat v rámci osobního rozpočtu situace, kdy se k tomu budou muset uchýlit.

3 % lidí načerno jezdili už předtím, 8 % občas. 79,5 % respondentů uvedlo, že načerno nikdy nejezdili, ani se nechystají. 4 % pak MHD nevyužívají vůbec.

reklama

Někteří vymění auto za MHD

Trendem jsou hybridní vozidla

Na otázku, zda si respondenti budou chtít v budoucnu vůz s hybridním pohonem, odpovědělo 28 % lidí. „Hybridní pohony jsou pro současnou situaci v ČR, kde není tolik dobíjecích stanic, ideální. Lze tak jezdit ekologicky a mít jistotu dojezdu, která plně elektrickým autům chybí. Navíc si hybridy elektrickou energii sami jízdou vyrábějí. V městském provozu pak dokáží jezdit až 70 % času čistě na elektrickou energii zcela bez emisí. To jim ale neubírá nic z dynamiky a výkonu, který je potřeba mimo město,“ říká Milan Beutl, ředitel Anytime carsharing, kteří byli zadavateli průzkumu.


A jak to máte vy? Vzdáte se kvůli úsporám pohodlí vlastního vozu a začnete jezdit “mastnou tyčí”? Anebo pořídíte hybridní auto a budete doufat, že tím své náklady na cestování výrazně ponížíte? Podělte se o svoji strategii v komentářích!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru