Menu

Co je nového?

První elektrický motocykl Harley-Davidson LiveWire je již v Praze

Sdílení
Foto: Harley-Davidson Česká republika

Harley-Davidson tento týden v Praze představil svůj historicky první elektrický motocykl LiveWire. Jedná se o sériový model značky, který se stane novinkou pro modelový rok 2020 a zákazníci na něj již nyní mohou vytvářet předobjednávky.

reklama

Do prodeje přijde oficiálně na podzim a z českých dealerství bude k dostání i vyzkoušení v dealerství Harley-Davidson Praha. O uplynulém víkendu byl k vidění na Prague Harley Days, které se konaly 5. a 6. července na holešovickém Výstavišti. Návštěvníci si zde mohli na LiveWire usednout, vyzkoušet si jízdní pozici a blíže se s ním seznámit.


Uvedení elektrického modelu LiveWire je pro Harley-Davidson dalším výrazným milníkem v historii značky.

reklama

„První elektrický model LiveWire skvěle naplňuje naši strategii „More Roads“, představenou loni v létě, díky které se snažíme motocykly Harley-Davidson a neopakovatelný pocit z jízdy zpřístupnit stále většímu počtu jezdců. LiveWire je tak jednou z našich významných příležitostí a v následujících letech na něj budou navazovat i lehké elektrické motocykly. To, že přicházíme s elektrickými modely však neznamená, že popřeme naši více jak stoletou a velmi úspěšnou motocyklovou DNA,“ říká Michal Fric, marketingový manažer Harley-Davidson pro region střední a východní Evropy.

Podobná očekávání mají i další zástupci značky, kteří vidí v elektrifikaci zajímavý potenciál do budoucnosti. Harley-Davidson tak jasně ukazuje, že i konzervativně vnímaná značka jde s dobou a jejím cílem je stát se jedničkou v tomto segmentu.Dva jednoduché způsoby nabití

Motocykl LiveWire lze nabíjet ve všech kompatibilních nabíjecích stanicích nebo pomocí vestavěné nabíječky a standardní domácí elektrické zásuvky.

  • Level 1 (standardní domácí elektrická zásuvka): dojezd 20 km na hodinu nabíjení
  • Level 2: model LiveWire lze připojit k nabíjecí jednotce Level 2, avšak bude nabíjen s intenzitou Level 1
  • Level 3 (rychlonabíječka DC Fast Charge): dojezd 308 km na hodinu nabíjení

Jednoduché ovládání „twist-and-go“

Elektrický motor modelu Livewire nepotřebuje spojku ani řazení převodových stupňů a podstatně tak zjednodušuje ovládání pro začínající jezdce. Všichni jezdci ocení brzdný účinek rekuperačního režimu, který ukládá energii zpět do baterie.

reklama


Už i Harley-Davidson jede v elektrifikaci! Tohle je jejich první elektrický model


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru