Menu

Co je nového?

První elektromobil od Škodovky už je na trhu! Vyprodal se během chvilky

Sdílení
Foto: Škoda Auto

První sériový elektromobil v historii Škodovky má za sebou úspěšný vstup na český trh. Zaváděcí série 500 vozů CITIGOe iV si rychle našla nové majitele a tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky přichází s aktualizovanou nabídkou, která odráží dosavadní zkušenosti s prodejem elektrických vozů.

reklama

Škoda CITIGOe iV dostává rozšířený paket výbavy Extra Top a další zvýhodnění v rámci tzv. „Ekologického bonusu“. Ten je možné využít jako jednorázovou prémii při pořízení ekologického vozu, popřípadě na získání a instalaci domácího wallboxu nebo dalšího příslušenství spojeného s provozem elektromobilu. Doporučená prodejní cena činí 479 900 Kč a představuje pro zájemce o vůz s ryze elektrickým pohonem ucelené řešení individuální bezemisní mobility za cenu, která nemá v porovnání s konkurencí na českém trhu obdoby.

Prvních 500 elektromobilů již má své majitele, kteří současně s vozem převezmou nabíjecí čip od Skupiny ČEZ. Ten jim umožňuje bezplatné nabíjení elektřinou z čistých zdrojů po dobu 1 roku u veřejně přístupných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ.

Během pouhých sedmi týdnů přijala Škoda v ČR závazné objednávky na celou zaváděcí sérii 500 vozů, což překonalo všechna očekávání. Kromě očekávaného zájmu firem a institucí se ukázalo, že výhody lokálně bezemisního elektromobilu s provozními náklady kolem 50 haléřů na kilometr ocení řada soukromých motoristů.

reklama


V první vlně činil podíl retailové klientely zhruba 60:40 vůči fleetovým zákazníkům. Na základě zkušeností s dosavadním prodejem elektromobilu CITIGOe iV přichází tuzemské zastoupení Škodovky s inovovanou nabídkou pro český trh. Především rozšiřuje výbavu dosavadní specifikace Style, která byla obohacena o paket Extra Top. Ten byl dosud součástí volitelné výbavy za cenu 20 000 Kč.


Jak ukazují dosavadní prodejní statistiky, naprostá většina všech klientů zvolila tuto variantu, a proto se nyní dostává do standardní výbavy, která se tak rozrůstá o tempomat, vyhřívání předních sedadel, odpadkový koš v obložení dveří, zadní parkovací senzory, mezipodlahu v zavazadlovém prostoru, přední mlhové světlomety s Corner funkcí, vyhřívané čelní sklo, držák multimediálních přístrojů a digitální radiopříjem DAB.


Škodovka zahájila v Kvasinách sériovou výrobu hybridního Superbu


Současně přichází Škodovka s tzv. „Ekologickým bonusem“ v hodnotě 30 000 Kč, který bude moci každý zákazník využít podle svých vlastních preferencí – například jako jednorázovou prémii na pořízení nového vozu, nebo nákup a služby spojené s kontrolou připravenosti domácí sítě a instalací wallboxu, resp. některé z variant „Zákaznického balíčku eMobility“. Ekologický bonus mohou podle automobilky využít zájemci z řad retailových i fleetových klientů.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru