Menu

Co je nového?

Škodovka zahájila v Kvasinách sériovou výrobu hybridního Superbu

Sdílení
Foto: Škoda Auto

V závodě ve východočeských Kvasinách sjel dnes z výrobní linky první vůz Škoda Superb iV. Škodovka připravila závod pro výrobu prvního elektrifikovaného sériového modelu v historii firmy investicí přibližně 12 milionů eur.


Nový Superb iV s plug-in hybridním pohonem se vyrábí výhradně v závodě v Kvasinách a to na stejné výrobní lince jako Superby se spalovacími motory.

„Zahájení sériové výroby vozu Superb iV představuje velký krok do budoucnosti. V posledních měsících jsme důsledně pracovali na tom, abychom umožnili spuštění výroby prvního modelu s plug-in hybridním pohonem v závodě v Kvasinách. Dnešní den je výsledkem skvělého týmového výkonu,“ říká člen představenstva Škodovky za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.

Aby byl závod Kvasiny připravený na speciální požadavky, které výrobní proces prvního elektrifikovaného sériového modelu značky vyžaduje, investovala Škodovka přibližně 12 milionů eur.Mimo jiné byla upravena svařovna a montážní hala. Díky této transformaci se Superb iV s plug-in hybridním pohonem vyrábí na stejné montážní lince jako modely s konvenčním spalovacím motorem. Vzhledem k tomu, že se podlaha vozu u obou variant pohonu liší, byla ve svařovně některá zařízení upravena nebo nově instalována.


Škodovka přes léto modernizuje své závody a připravuje se na elektromobilitu


Původní hala oddělení kvality byla kompletně přestavěna. Pro výrobu a uvedení vozů do provozu musela být pracoviště v rámci montáže nově uspořádána. V rámci výrobní linky instalovala Škodovka navíc další zásobník pro podvozkové rámy a manipulátor pro vysokonapěťové a 12voltové baterie.Benzinový motor 1,4 TSI a elektromotor poskytují Superbu iV celkový systémový výkon 160 kW (218 koní).

Čistě elektrický dojezd činí podle výrobce až 56 kilometrů, po započtení dojezdu na benzin činí dojezd na jedno nabití a natankování až 930 kilometrů.

Nová varianta pohonu je k dispozici pro výbavy Ambition a Style, a také pro varianty Sportline a Laurin&Klement. Světová premiéra modelu Škoda Superb iV a nové elektromobilní značky iV se konala letos v květnu ve slovenském hlavním městě Bratislavě. Uvedení na trh proběhne začátkem roku 2020.


Škoda Kamiq je tu! Jaké je nejmenší SUV z Boleslavi?


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru