Menu

Co je nového?

Škodovka zahájila v Kvasinách sériovou výrobu hybridního Superbu

Sdílení
Foto: Škoda Auto

V závodě ve východočeských Kvasinách sjel dnes z výrobní linky první vůz Škoda Superb iV. Škodovka připravila závod pro výrobu prvního elektrifikovaného sériového modelu v historii firmy investicí přibližně 12 milionů eur.

reklama

Nový Superb iV s plug-in hybridním pohonem se vyrábí výhradně v závodě v Kvasinách a to na stejné výrobní lince jako Superby se spalovacími motory.

„Zahájení sériové výroby vozu Superb iV představuje velký krok do budoucnosti. V posledních měsících jsme důsledně pracovali na tom, abychom umožnili spuštění výroby prvního modelu s plug-in hybridním pohonem v závodě v Kvasinách. Dnešní den je výsledkem skvělého týmového výkonu,“ říká člen představenstva Škodovky za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.

Aby byl závod Kvasiny připravený na speciální požadavky, které výrobní proces prvního elektrifikovaného sériového modelu značky vyžaduje, investovala Škodovka přibližně 12 milionů eur.

reklama


Mimo jiné byla upravena svařovna a montážní hala. Díky této transformaci se Superb iV s plug-in hybridním pohonem vyrábí na stejné montážní lince jako modely s konvenčním spalovacím motorem. Vzhledem k tomu, že se podlaha vozu u obou variant pohonu liší, byla ve svařovně některá zařízení upravena nebo nově instalována.


Škodovka přes léto modernizuje své závody a připravuje se na elektromobilitu


Původní hala oddělení kvality byla kompletně přestavěna. Pro výrobu a uvedení vozů do provozu musela být pracoviště v rámci montáže nově uspořádána. V rámci výrobní linky instalovala Škodovka navíc další zásobník pro podvozkové rámy a manipulátor pro vysokonapěťové a 12voltové baterie.Benzinový motor 1,4 TSI a elektromotor poskytují Superbu iV celkový systémový výkon 160 kW (218 koní).

reklama

Čistě elektrický dojezd činí podle výrobce až 56 kilometrů, po započtení dojezdu na benzin činí dojezd na jedno nabití a natankování až 930 kilometrů.

Nová varianta pohonu je k dispozici pro výbavy Ambition a Style, a také pro varianty Sportline a Laurin&Klement. Světová premiéra modelu Škoda Superb iV a nové elektromobilní značky iV se konala letos v květnu ve slovenském hlavním městě Bratislavě. Uvedení na trh proběhne začátkem roku 2020.


Škoda Kamiq je tu! Jaké je nejmenší SUV z Boleslavi?


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru