Menu

Co je nového?

Rezidence Sobín v pražském Zličíně nabídne 90 bytů v sedmi novostavbách a 3 budovy s komerčními prostory

Sdílení
Komerční článek

Pod názvem Rezidence Sobín vyroste v pražském Zličíně komplex deseti moderních budov. Na ploše více než dvaceti tisíc metrů čtverečních vznikne v ulici Ke Zličínu sedm staveb určených výhradně k bydlení. Tři další mají sloužit ke komerčním účelům. Autorem projektu je ing. arch. Jarmila Kaplanová z Ateliéru Agora, developerem společnost INOS Zličín, a.s. Pokud v našem hlavním městě hledáte byt a chcete dát přednost novostavbě, mohou vás zajímat podrobnosti. Pojďte se s nimi seznámit!


Rezidence Sobín bude domovem pro 300 lidí

V městské části Praha 5 brzy dojde k realizaci rozsáhlého developerského projektu. Ve Zličíně, na pozemku o výměře 20 374 m2, vyroste desítka moderních staveb. Tento komplex obytných a komerčních budov ponese název Rezidence Sobín. Kromě toho, že se stane domovem necelých tří stovek lidí, nabídne vybraným zájemcům zajímavé prostory pro podnikání.


V další fázi by měl s největší pravděpodobností přibýt ještě jedenáctý dům, ale tomu se dnes věnovat nebudeme. Každopádně v situaci,kdy se bytů v naší metropoli nedostává, jde o zajímavý počin, který poskytne vlastní střechu nad hlavou mnoha lidem.

Celkové pojetí tohoto projektu je o to hodnotnější, že nepočítá pouze s bydlením. Novým obyvatelům i dalším zajistí také slušnou občanskou vybavenost v podobě obchodů a dalších důležitých služeb.

Pět viladomů, dva dvojdomy a tři komerční budovy

Pokud o koupi některého z nových bytů uvažujete, určitě vás zajímá, jak budou jednotlivé stavby koncipovány. Komplex by měl vypadat následovně:


  • 5 x BYTOVÝ VILADŮM
  • 2 x BYTOVÝ DVOJDOMEK
  • 3 x BUDOVA S KOMERČNÍMI PROSTORY (v jedné z nich mateřská škola)

Novostavby budou disponovat třemi až čtyřmi podlažími (poslední je ustupující). Součástí každé budovy je podkroví a kromě budovy s mateřskou školou jsou všude také podzemní garáže. Byty mají balkony nebo terasy a budoucí obyvatelé mají na výběr z těchto dispozic:


  • 1+kk
  • 2+1
  • 3+1
  • 4+kk

Součástí projektu je mateřská škola

Některé z bytových projektů bývají čas od času doplněny komerčními prostory. To není až tak výjimečná věc. Co ale rozhodně stojí za zmínku, je fakt, že součástí komplexu Rezidence Sobín má být také mateřská škola. Zde je nutno zdůraznit, že jen málo developerů na potřeby budoucích obyvatel svých staveb myslí natolik, aby do projektu zahrnulo právě školku. Chybět nemají ani dětská hřiště a velké množství zeleně, jejíž význam si dnes uvědomují snad ve všech městech napříč republikou. Vybudovány však budou rovněž nezbytné pozemní komunikace a také řada venkovních parkovacích stání.


Příjemná lokalita na západním okraji Prahy

Projekt Rezidence Sobín je situován do zeleného pásu na západním okraji našeho hlavního města. Výhodou je, že je v těchto místech Praha ohraničena lesem a soustavou rybníků, což dává všem milovníkům přírody jedinečnou příležitost k procházkám a výletům. Jde bezesporu o velice příjemnou lokalitu, která v sobě snoubí blízkost přírody s vymoženostmi velkoměsta. Celá oblast je na tom výborně i s dopravní dostupností.

Autobusové linky číslo 257, 306 a 380 vás během několika minut dovezou ke stanici metra Zličín (součást trasy B). Autem je to ze Sobína jen pár minut na letiště Václava Havla, na golfové hřiště v Motole nebo v případě potřeby do nemocnice Na Homolce. Do centra Prahy nebo na Letenskou pláň to obvykle netrvá déle než zhruba 20 minut jízdy.

Perfektní občanská vybavenost je samozřejmostí

Praha je jako hlavní město naší země místem, kde si na špatnou občanskou vybavenost rozhodně stěžovat nemůžete. Platí to o ní jako o celku a zpravidla se tak dají hodnotit i jednotlivé městské části, Zličín nevyjímaje. Velmi slušně propracovaný systém hromadné městské dopravy, dostupné zdravotnictví, bezpočet příležitostí ke kulturnímu vyžití a samozřejmě obrovské množství obchodů a služeb všeho druhu. Nemine měsíc, aby zde některá ze známých značek neotevřela svou další prodejnu. A co budou mít doslova po ruce obyvatelé Rezidence Sobín?


Kromě obchodů zřízených přímo v nově postavených budovách bytového komplexu a krom mateřské školy, jim bude k dispozici nedaleké nákupní centrum Metropole Zličín. V něm najdou množství obchodů (Tesco, IKEA, Globus a mnoho dalších), kavárny, fitness centrum nebo kino. Sportovci mohou využívat cyklostezku „ALGIDA“ nebo sportovní areál Břve. V areálu je návštěvníkům k dispozici bowling, kurty na squash i na tenis, restaurace, bar nebo sauna.


Je to mimořádná příležitost

S ohledem na všechny informace, které jsou o komplexu Rezidence Sobín dostupné, to vypadá, že se jedná o skutečně mimořádnou příležitost ke koupi nového bytu. V naší metropoli, ale nejen tam, je kvalitních projektů stále velký nedostatek. Podobná šance se proto nemusí v dohledné době opakovat.


Nebo by se vám pohodlné bydlení na kraji Prahy nelíbilo? A možná, že dáváte přednost starší zástavbě, není to tak? Podělte se o váš názor v komentářích!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru