Menu

Co je nového?

Ronaldo vládne všem! Tohle se ještě nikomu na světě nepodařilo

Sdílení
Foto: Instagram

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo je zase o něco výjimečnější, než všichni ostatní smrtelníci. Stal se totiž nejsledovanější osobností celého Instagramu a jeho počet sledujících je skutečně ohromující. Hvězdu Juventusu Turín sleduje více jak 144 milionů fanoušků!

reklama

Třiatřicetiletý fotbalista přeskočil o pár set tisíc followerů zpěvačku Selenu Goméz, která má na sociální síti rovněž 144 milionů fanoušků.


View this post on Instagram

Alright. Speaking from my heart for over an hour to someone who puts those thoughts into paid words can be hard for me. The older I get the more I want my voice to be mine. This is all apart of my work within an industry that’s been around longer than all of us have been. The purpose of my interview was three fold. My work with A21, my new collection with Coach, and some new music. As I’m aware there will always be interests in one’s personal life because that’s the pace of our ‘social’ generation. I’m grateful for my position and I will always find ways to make my job more about others and giving back— all while having the best time with my music, fashion, film and my love for learning about the world that I’m eager to tap into more and more. Church is a name for something far more personal. There’s always agenda seeking information on such a subject and I understand why. Rarely do I mention church (and I didn’t) but I’ll always feel comfortable talking about my values and beliefs. I respect that from everyone and anyone. I understand that reporters are working to grab the attention of a reader, however I will always work to ensure that what is public represents my truth. I’m a bit bummed but rarely surprised. Y’all know me and my heart. I can’t help it. So I’ll post some of MY photos from the collection and work with A21. My heart. And maybe edit my actual lyrics as you will all hear it soon 😊 I love you guys to the moon and back. For more information on the work I do with A21 please, please visit link in my bio. So much more on that soon!

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Ronaldo už zkrátka dávno překročil hranice fotbalu a stal se tak nejsledovanější světovou celebritou. Není divu, že společnosti jako je Nike, Herbalife, nebo japonský simulátor svalstva SIXPAD, si mnou ruce. Každá fotka, kterou otec čtyř dětí a fotbalová megastar umístí na Instagram, má milionu lajků.

reklama

Zápisu do historie se dočkal už loni, kdy se jeho fotka s čerstvě narozenou dcerou získala 11,5 milionů lajků. V žebříčku nejlajkovanějších fotek instagramu obsadila druhé místo za zpěvačkou Beyoncé.


Hráč AC Milán chtěl fotku s Ronaldem, omylem vyfotil spoluhráčův penis!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru