Menu

Co je nového?

Seriál roku? Zaklínač se na obrazovkách objeví už letos!

Sdílení
Foto: Netflix

Původ povídkového příběhu Geralta z Rivie sahá až do roku 1986. V roce 2002 jsme mohli sledovat třináctidílný polský seriál, kde Bílého Vlka ztvárnil Michał Żebrowski. Na herní platformy, ze kterých vytěžil ještě více popularity, pronikl Zaklínač v roce 2007. Třetí díl z roku 2015 s podtitulem Divoký Hon spolu se dvěma skvělými datadisky (Srdce z kamene, O víně a krvi) herní dobrodružství hrdiny (doufejme, že jen prozatím) uzavřel.

reklama

Společnost Netflix nastínila, kdy můžeme čekat premiéru seriálu Zaklínač. Populární Geralt z Rivie se na placené televizi objeví v posledním čtvrtletí letošního roku a rovnou bude dostupných všech osm epizod z první sezóny.

Pětatřicetiletého Henryho Cavilla (Muž z oceli) jako Geralta z Rivie jsme již mohli vidět v kostýmu, reakce však byly velmi smíšené. Zejména pak kritika na hladce oholenou tvář a absenci typické jizvy přes oko.

V knihách Geralt nemá rád vousy, jsou mu nepříjemné a nepohodlné. V rámci herních mechanik jde pak jen o zajímavý prvek, kdy postavě můžete nechat narůst délku vousů v závislosti na herním čase. Co se jizvy týče, děj seriálu se má odehrávat v dřívějších dobách, kdy zaklínač jizvu ještě nemá. A připomeňme, že podle Netflixu má seriálový Geralt z Rivie blíže ke knižní předloze.

reklama

Zdá se ale, že zájem o seriál je vysoký. Od poloviny listopadu 2018 se na make-up test podívalo zhruba 3,5 milionu lidí.

Seriál Netflixu je založen na knižní sáze polského autora Andrzeje Sapkowského, podobně jako herní RPG série Zaklínač od vývojářů CD Project Red, jejíž děj se ale odehrává až po knižním příběhu. Zajímavostí pak je, že Tomasz Baginski, který režíroval cinematiky všech tří zaklínačských her CD Projektu Red, bude režírovat nejméně jednu epizodu seriálu.


Nejlepší filmy roku 2018: Hollywood na scestí, nejzajímavější film neměl jít vůbec do kin!


Mnohým fanouškům videoherního Zaklínače od polského studia CD Projekt RED se verze Geralta a dalších důležitých postav série v seriálu nelíbí, ale třeba projekt nedopadne tak špatně.Henry Cavill, představitel Geralta, v nedávném rozhovoru prozradil, že kvůli natáčení musí vstávat ve tři hodiny ráno a jeho pracovní den má 15 až 16 hodin. Z toho spoustu času stráví na make-upu a dvě hodiny v posilovně, aby se dostal do formy. Natáčí (nebo natáčelo se) i v Maďarsku na hradě Vajdahunyad, stejně tak v sousedním Polsku.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru