Menu

Co je nového?

Šest technologických must have vychytávek, které vyšly v roce 2018

Sdílení
Text: Kirsten, Foto: Hydrogen, UO Smart Beam, Dolfi, Thermacell, Kickstarter, Flexwarm

Technologický pokrok se ve svém rozmachu nedá měřit krůčky. Za necelých 75 let od konce druhé největší vojenské krize v dějinách jsme se jako lidstvo individuálně osamostatnili a jsme soběstační v každé situaci. Ve chvíli, kdy tomu tak není, nebo z nějakého důvodu to ani nechceme, jsou nám k dispozici ty nejinteligentnější technologie, které za nás vyřeší téměř jakýkoli každodenní úkol.

reklama

Už nepotřebujeme trávit čas pracným sháněním informací nebo lidí, nemusíme otročit ve vlastním domě a cestování, vzdělání i zábava jsou na futuristické úrovni, o níž by se našim prarodičům v dětství ani nesnilo. Naše dnešní předpovědi do blízké budoucnosti jsou ale realističtější, a to zejména proto, že se na nich už dnes aktivně pracuje. V uplynulém roce opět přibylo několik technologických novinek, které nás do ní infiltrují. Podívejte se na seznam sedmi inovativních výrobků, které už dnes můžete sehnat z pohodlí domova.

1. Red Hydrogen One – první holografický smartphone na světě

Fanoušci Star Wars a Star Treku se radují! Holodex je konečně blíže realitě. A vzala si ji na paškál hollywoodská kamerová společnost RED, lídr v technologii digitálních kinofilmů. Její kamery se používaly při natáčení filmových gigantů jakými jsou Hobit, Piráti z Karibiku, Spiderman, House of Cards atd. Proč by kromě filmů nezkusili vyrobit i léta očekávaný telefon, který vám nad displejem projektuje holografický obraz vašeho přítele či živěji zobrazí na mapách, kde přesně se nacházíte? 3D obraz telefon umí nejen zobrazit, ale i vytvářet, a to je to, oč firmě RED šlo především. Duální je přední i zadní kamera a oba dovedou vykouzlit krásný 3D obraz, který vypadá opravdu dobře.

reklama

Red Hydrogen One je jedním z nejneobvyklejších přístrojů v současné produkci, byť ještě stále u nás není volně k prodeji. Na světě už ale existuje slibný prototyp, a ten nabízí zadní i přední stereofonní kamery s video 4V, dual sim slot, výběr těla z hliníku či titanu, 5,7 palcový displej s volitelným 2D a 4V, konektor na sluchátka a 450 mAh baterii.

V Americe se jeho cena pohybuje v základní verzi kolem 30 tisíc korun. Uvedená suma je bez daně, pokud by se prodával v Česku, jeho cena by stoupla asi o 6 tisíc korun.

Ale stejně je tento výsledek ohromný. Praotec holografického smartphonu je konečně na světě, a je jen otázkou času, kdy se podobných technologií ujmou i ostatní gigantičtí výrobci.

2. UO Smart Beam Laser Projektor

Tato chytrá vychytávka o velikosti krabičky je malý přenosný projektor, který se lehce připojí k telefonu, tabletu či laptopu a bez obtíží a všudypřítomných kabelů a nastavení vám promítne na jakoukoli zeď vaše fotografie, videa a oblíbené filmy. Je to jediný FDA registrovaný projektor první třídy a výherce CES Innovative Product Award ročníku 2016. Jednoduše připojte UO přes WI-FI nebo s pomocí kabelu do jakéhokoli zařízení pro přehrávání videa, zvuku, obrázků či prezentací a používejte jej kdykoli, kdekoli a na jakémkoli povrchu. 2palcový projektor se pyšní i elegantním vzhledem a pořídit si jej můžete už od 269 dolarů.

reklama

3. Dolfi pračka oblečení do kapsy

Dolfi je další chytrá krabička, kterou se hodí mít na cestách, a to zejména na těch, kde nemáte možnost si pohodlně vyprat oblečení. Při pobytu v přírodě nebo při častém vyjíždění za hranice, kde není pokojová služba, je tím ideálním pomocníkem, jak bez tření, natahování a muchlání textilie šetrně odstranit bakterie a nečistoty. Je dokonce levnější, rychlejší a úspornější než klasická pračka, a proto možná také stojí za uvážení, zda-li si ji nepořídit i do klasické domácnosti. Jednoduše vložíte špinavé oblečení do větší vodotěsné nádoby, například do umyvadla či do vany, napustíte ji vodou a přisypete prací prostředek jako u klasického praní. Pak nastává ta ještě jednodušší část – připojíte Dolfi do zásuvky, ponoříte jej do vody pod oblečení a stisknete tlačítko.

Zařízení pak s pomocí silných ultrazvukových vln z textilie špínu doslova „vytlačí“ a během šedesáti minut stačí oblečení jen opláchnout, vyždímat a nechat volně usušit.

Hodí se perfektně na všechny druhy textilie, zejména ty delikátní, které se v pračce prát nedoporučují. Struktura vašeho hedvábí, bavlny, kašmíru či jakékoli krajky tak zůstane neporušená. Cena se výrobku se pohybuje kolem 189 dolarů a lze k němu dokoupit i nestandardní adaptéry do zásuvky.

4. Thermacell, repelent proti komárům

Na podobném principu funguje i inovativní repelent proti hmyzu. Toto zařízení odpuzuje komáry tím, že kolem sebe vytvoří ochrannou zónu o délce 15 stop a svojí technologií eliminuje potřebu lepkavých krémů a páchnoucím sprejů a zastavuje komáry ještě před tím, než vás mohou obtěžovat či pokousat. Thermacell je poháněná palivovou kazetou, která vydrží až 12 hodin, a odpuzující rohože, které vydrží až 4 hodiny a nevyžaduje přitom žádnou elektrickou energii ani otevřený plamen.  Na horní část kovového grilu se vloží malá rohož nasycená repelenty. Teplo rozptýlí odpuzující látku z rohože do vzduchu a vytvoří tak zónu ochrany. Repelent se dá zakoupit z 49 dolarů.

5. Super rychlá a účinná power banka Apollo

Máte potíže s rychlý vybíjením telefonu a nemáte denně čas na dvou až tříhodinové dobíjení baterky? Lithiovým bateriím se po čase používání krátí životnost a vzhledem k náročnosti zákazníků se právě z tohoto důvodu před časem objevil na Kickstarteru projekt Apollo, jež vybral od zákazníků celou částku na rozjetí masové výroby během neuvěřitelných 24 hodin.

reklama

Apollo zkonstruovalo nesmírně silnou power banku, která dokáže zcela nabít telefon do neuvěřitelných dvaceti minut.

To je vítězný sprinter na dráze mezi všemi lithiovými bateriemi, které toho zdaleka nedokážou nabídnout tolik, jako technologie zvaná graphene, která nezpůsobuje opuch, přehřívání či menší životnost baterie daného zařízení. Je kompatibilní i s napájecími adaptéry USB C Nintendo Switch, Apple MacBook, Lenovo laptop, laptop Dell či laptop HP. K zakoupení už od 59 dolarů.

6. Bunda, v níž vám nikdy nebude zima

Je vám v zimě neustále zima? Pracujete v kanceláři, kde nefunguje topení anebo dokonce trávíte většinu pracovního času venku? Potřebujete zůstat v teple a suchu celý den? Jste zimomřivý? V tom případě si zcela určitě pořiďte smart bundu Flexwarm, jejíž název je přímo odvozený od super tenkého a zcela bezpečného zahřívacího filmu v tloušťce 0,5 mm. K dispozici jsou přitom čtyři topící zóny – záda, hruď a dlaně skrz vestavěné rukavice. K napájení přitom můžete použít jakoukoli power banku s výstupním napětím 5V.

reklama

Kromě napájení bundy přitom můžete zároveň z její power banky dobíjet i další zařízení v pohodlí kapes. Při nošení bundy stačí přes aplikaci jednoduše nastavit teplotu, a ta ji bude až po dobu 13 hodin udržovat ve stálé kondici.

Bunda je natolik chytrá, že rozpozná i teplotu okolního prostředí a přizpůsobit ji vaší vlastní tělesné teplotě. Mimo jiné je bunda větru i voděodolná. Pořídit si ji můžete od 251 eur.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru