Menu

Co je nového?

Seznamte se s Duckie Thot, živou a skutečnou „černou Barbie“

Sdílení
Text: Kirsten, Foto: Instagram

V módním průmyslu se za poslední desetiletí roztrhl pytel s novými tvářemi. S albínkami, modelkami s Downovým či jiným syndromem, modelky s nadváhou, bez nohou i rukou, transsexuálky… No a pak se na obálkách časopisů objevila Duckie Thot, jíž se přezdívá „černá Barbie“, a mnozí oněměli v úžasu. Podívejte se, proč!

reklama

Duckie Thot je 24letá modelka z Austrálie, jež má kořeny v jižním Súdánu. Ač se to na první pohled nezdá, její krása jí nebyla vždy výhodou, a její cesta do světa módního průmyslu rozhodně nebyla dlážděná zlatými kachličkami. Snažila se stát modelkou už od doby, kdy byla dítě, a prvním krokem k jejímu cíli byla účast na populárním projektu Next Topmodel, kam se přihlásila v 16 letech.

Když se poprvé dostala na molo, měla pouhých 17 let a byla kritizována a nepochopena jak mezi stylisty, vizážisty, kolegy, tak i fanoušky přehlídkových mol, kteří tvrdili, že je nepřirozená a nikdo nevěřil, že její jedinečný vzhled je dílem přírody a ne plastických chirurgů.

Tyto zkušenosti mladou modelku natolik zasáhly, že z branže na dva roky zmizela, aby na sobě zapracovala a přijala sebe takovou, jaká je. Inu, zdá se, že byla v nesprávný čas na nesprávném místě. Po dvouleté pauze se totiž Duckie přestěhovala do New Yorku a okamžitě se dostala na výsluní.

reklama

Módní návrháři se o ni zničehonic začali přetahovat a černá panenka Barbie si najednou mohla vybírat. Během dvou let se stala tváří módních kampaní Fenty, Puma, Moschino a Oscar de la Renta. Co na ní říkáte vy?

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru