Menu

Co je nového?

Škodovka chystá novinku! Čistě elektrické SUV se bude jmenovat Enyaq

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Škoda Enyaq – právě tak se bude jmenovat první sériově vyráběné elektrické SUV značky Škoda, postavené na bázi modulární elektrifikované platformy MEB koncernu Volkswagen.

reklama

Škodovka svým prvním čistě elektrickým SUV zakládá i novou rodinu jmen, spojující písmeno „E“, odkazující na elektromobilitu, s písmenem „Q“, charakteristickým pro jména ostatních SUV značky. S novým modelem Enyaq dělá česká automobilka v roce 2020 další velký krok v nové éře elektromobility.

Jméno nového modelu Škoda Enyaq je odvozeno od irského slova „enya“ a znamená „zdroj života“. Samotné slovo enya pochází z původního irského slova „Eithne“ a lze je volně přeložit jako esence, duch, princip.

Tyto různé významy dovolují nahlížet na jméno nového SUV z různých hledisek. „Zdroj života“ symbolizuje vstup automobilky do nové éry elektromobility a je v souladu se stěžejní myšlenkou značky Škoda „Driven by inventiveness – clever ideas since 1895“. Symbolizuje nový začátek, který je spojován jak s temperamentem nového modelu, tak s inovativním myšlením inženýrů Škoda Auto a jejich nadšením pro nové čistě elektrické SUV.

reklama


Slovo „enya“ je autentické, živé, má charakter, dá se snadno vyslovit, je zapamatovatelné a skvěle se hodí k začátku nové etapy ve 125leté historii automobilky.


Podobně jako jména úspěšných modelů SUV značky Škoda – Kodiaq, Karoq a Kamiq – odkazují na jazyk Inuitů, žijících na severu Kanady a v Grónsku, spojuje Škodovka budoucí čistě elektrická vozidla na bázi platformy MEB s irštinou z mýty proslulého regionu na severu ostrova.

Písmeno „E“ na začátku jména symbolizuje elektromobilitu, „Q“ na konci jasně poukazuje na přednosti vozu kategorie SUV.

Škoda Enyaq bude prvním sériovým vozem české automobilky, postaveném na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen a dalším z více než deseti elektrifikovaných modelů, které budou do konce roku 2022 uvedeny na trh v rámci značky Škoda iV.

reklama

Škodovka ukazuje novou Octavii RS! Bude hybridní


Škodovka očekává, že do roku 2025 budou čistě elektrické modely a plug-in-hybridy představovat 25 procent prodejů. Do roku 2021 bude prý automobilka investovat do vývoje elektrifikovaných modelů a do rozšiřování uceleného a vzájemně propojeného ekosystému pro ekologická řešení mobility dvě miliardy eur.

One comment

  • toje jedno

    22. 2. 2020 - 18:04

    kdyz muze ceska skodovka takhle nazvat auto tak ja toho kdo to vymyslel kdlidne idiotem

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru