Menu

Co je nového?

Škoda Kamiq je tu! Jaké je nejmenší SUV z Boleslavi?

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Vozem Škoda Kamiq rozšiřuje tuzemská automobilka úspěšnou nabídku evropských vozů SUV o třetí model a poprvé také doplňuje silně rostoucí segment městských SUV. Kamiq v sobě spojuje klasické přednosti vozu SUV, jakými jsou větší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu a emocionálním designem.

reklama

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier k novince říká: „Vozem Škoda Kamiq činíme další krok v SUV ofenzívě značky a skvěle tak završujeme nabídku vozů SUV na evropském trhu.“


Nový Kamiq pokračuje v úspěšném designovém jazyce vozů SUV modelů Kodiaq a Karoq. Dvoudílné přední světlomety se světly pro denní svícení umístěnými nahoře však vytvářejí nový, specifický designový prvek. Vůz Škoda Kamiq, jehož délka činí 4 241 mm, je kompaktnější než oba větší modely SUV. Díky zvýšené pozici sedadel se tak skvěle hodí do džungle moderního velkoměsta.

reklama

„Název Kamiq pochází z jazyka Inuitů, obývajících sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“ za všech okolností. Název Kamiq pokračuje v již zaběhlém názvosloví modelů SUV značky. Jeho název začíná rovněž písmenem K a končí písmenem Q“, říká Alain Favey, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast prodeje a marketingu.

„Jsem přesvědčen, že se vozu Kamiq podaří skvělý nástup v dynamicky rostoucím segmentu městských SUV. Díky emocionálnímu designu, nejmodernějším asistenčním systémům a velkorysému prostoru nabízí vše pro to, abychom získali mnoho nových zákazníků,“ dodává Alain Favey.


Vstup do rychle rostoucího segmentu

Kamiq je pokračováním úspěšné SUV ofenzívy značky Škoda. V budoucnu se stane jedním z pilířů modelové palety značky, který přinese růstový potenciál. Poptávka po vozech SUV neustále roste, jen v roce 2018 zaznamenala nárůst o 6,8 % oproti roku 2017. V současné době je minimálně každý třetí dodaný vůz po celém světě SUV. Stále oblíbenější segment městských SUV dokonce zaznamenal nárůst o 13 %.Hlavní cílovou skupinou jsou aktivní, lifestylově orientovaní zákazníci, pro které je důležitý komfort a moderní způsob cestování. Nevybírají si vůz pouze na základě praktických kritérií, ale chtějí se také bavit. Kamiq proto přináší sportovní a zároveň emocionální design do nového segmentu vozů a kombinuje ho s dobrodružným charakterem vozu SUV.


Škodovky Karoq a Kodiaq prošly drobnými vylepšeními. Víme, jakými!


Kamiq, který je nabízen výhradně s pohonem předních kol, je dle slov výrobce úsporný a šetrný k životnímu prostředí a nabízí skvělý poměr ceny a užitné hodnoty.


Design

Díky zvýšené světlé výšce, robustním prvkům karoserie a velkým kolům s průměrem od 16″ do 18″ působí Kamiq mohutně. Navzdory kompaktním vnějším rozměrům vzbuzuje nové SUV robustní a zároveň sportovní dojem. Naživo vypadá tak trochu jako Scala na podpatkách.Skutečnost, že Kamiq patří mezi vozy SUV od Škodovky, je patrná na první pohled. Vzhled vozu charakterizují specifické prvky, například tvar kapoty motoru, která vozu propůjčuje nezaměnitelný vzhled a zvýrazňuje vlastní identitu.

Jako první model značky Škoda má dělené LED přední světlomety se světlem pro denní svícení umístěným nad hlavním světlometem. Ve full LED variantě světel je Kamiq vybaven předními a zadními dynamickými směrovými světly.

Panoramatická střecha je nabízena na přání. Na pátých dveřích má Kamiq stejně jako všechny nové modely značky namísto loga nápis Škoda.

reklama

Interiér

Kamiq je po Scale druhý model značky s novým konceptem interiéru. Vyšší pozice sedadel, velkorysá prostornost interiéru, pohodlné nastupování a vystupování z vozu, dobrý výhled z vozu a vysoká úroveň ergonomie jsou podle výrobce pro Kamiq charakteristické. Prostor pro hlavu cestujících na zadních sedadlech 1 003 mm, šířka ve výšce loktů 1 425 mm a prostor před koleny 73 mm patří k nejlepším hodnotám ve třídě.


Základní objem zavazadlového prostoru má 400 l. Sklopením zadních sedadel (dělených v poměru 60:40) se středovou loketní opěrkou, která je nabízena na přání, jej lze zvětšit na 1 395 l. Sklopné opěradlo sedadla spolujezdce, které je nabízeno na přání, umožňuje přepravu objemných předmětů až do délky 2 447 mm. Promyšlené odkládací prostory v interiéru pak nabízejí dalších 26 l.

reklama


Měkčené materiály na přístrojové desce a ve výplních předních dveří, nový vzhled a čalounění sedadel, mimo jiné i z kvalitního mikrovlákna Suedia, dodávají interiéru příjemnou atmosféru. Na přání lze vůz dále vybavit ambientním osvětlením, dekoračními lištami, kontrastním prošitím a paketem Dynamic.


Inovovaná Škoda Superb přijíždí na český trh, známe její ceny!


O komfort se starají virtuální kokpit s 10,25″ displejem, automatická klimatizace Climatronic a elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, které jsou dodávané na přání. Na přání je dostupné také vyhřívané čelní sklo nebo vyhřívaný volant. Bezpečnost zvyšuje bezklíčový systém KESSY, který vypíná vysílaný signál automaticky po 15 minutách nečinnosti.


Pohonné jednotky a podvozek

Tři benzinové motory TSI o objemu 1,0 a 1,5 l a jeden motor 1,6 TDI pokrývají výkonové spektrum od 70 kW (95 koní) do 110 kW (150 koní).

Motor 1,0 G-TEC o výkonu 66 kW (90 k) je první motor s provozem na ekologický zemní plyn (CNG) použitý ve voze SUV značky Škoda.

Motory jsou dodávány s pěti- a šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. Všechny motory splňují emisní normu Euro 6d TEMP.Nově vyvinutý podvozek nabízí o 39 mm větší světlou výšku v porovnání s modelem Scala. Kamiq může být na přání vybaven systémem Sport Chassis Control se sportovním, o 10 mm nižším podvozkem. Řidič může přepínat režimy Normal a Sport pomocí volby jízdního režimu Driving Mode Select.


Karoserie, bezpečnost a asistenční systémy

Kamiq, postavený na platformě MQB A0 koncernu Volkswagen, nabízí podle všeho velmi vysokou úroveň bezpečnosti. Je standardně vybaven devíti airbagy včetně kolenního airbagu řidiče a zadních bočních airbagů. Nabízí také moderní asistenční systémy a velkorysý prostor v interiéru.


Délka vozu činí 4 241 mm, šířka 1 793 mm a výška 1 553 mm (včetně střešního nosiče). Téměř 80 % karoserie je tvořeno vysokopevnostní a zatepla tvářenou ocelí. Přední světlomety a zadní svítilny s LED technologií jsou součástí výbavového stupně Ambition.

Bi-LED varianta předních světlometů s funkcí adaptivního svícení a přední a zadní dynamická směrová světla jsou součástí výbavového stupně Style.

Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (Lane Assist), Front Assist včetně funkce nouzové brzdy a prediktivní ochrany chodců a multikolizní brzda jsou součástí standardní výbavy.Infotainment a konektivita

Displeje infotainment systémů Swing, Bolero a Amundsen, které jsou založeny na třetí generaci modulární stavebnice infotainment systémů koncernu Volkswagen, mají displeje o velikosti od 6,5″ do 9,2″. Sound System Škoda, který je dostupný na přání, nabízí deset reproduktorů.


Díky zabudované kartě eSIM s připojením LTE je vůz navíc vždy online. Online podpora navigace probíhá bez toho, aby si toho řidič všiml.

Online podporu nabízí i digitální asistentka Laura, která plní hlasové příkazy. Kromě jednoduchých pokynů rozumí i přirozené řeči a dialektům.

Karta eSIM zajišťuje kromě standardně dodávané funkce eCall i přístup k mobilním online službám Škoda Connect. Služby Škoda Connect se dělí na oblast Infotainment Online, která je součástí navigace Amundsen. Služby Care Connect zahrnují služby vzdáleného přístupu k vozu, které jsou k dispozici na přání, a standardně dodávanou Proaktivní servisní službu.


Balík vám nově doručí do kufru auta! Škodovka už službu testuje


Řidič si může stáhnout aplikace infotainmentu přímo ve voze z online obchodu v automobilu (Shop). K dispozici je také technologie SmartLink, na přání také bezdrátová technologie SmartLink, která propojuje telefony pomocí Apple CarPlay, Android Auto nebo MirrorLinkTM. Dále vůz nabízí Wi-Fi hotspot, až dva USB-C konektory vpředu a vzadu a Phone Box, který umožňuje bezdrátové nabíjení mobilních telefonů.Prvky Simply Clever

Každodenní používání Kamiqu usnadňuje mnoho prvků Simply Clever, typických pro vozy značky Škoda. Poprvé je ve třídě městských SUV na přání nabízena ochrana hrany dveří, která se automaticky vysune po otevření dveří. Dostupné jsou také elektricky ovládané páté dveře s funkcí Tip-To-Close a mechanicky sklopné, elektricky odjistitelné tažné zařízení.


Součástí standardní výbavy vozu je odnímatelná LED svítilna v zavazadlovém prostoru. Dalšími Simply Clever prvky jsou integrovaný trychtýř v uzávěru nádržky ostřikovačů čelního skla, škrabka na led ve víčku palivové nádrže s měřítkem pro kontrolní měření hloubky dezénu pneumatik a schránka na deštník ve dveřích řidiče (včetně deštníku).


Tak jak se vám nový Kamiq líbí? Podělte se o svůj názor na mladoboleslavskou novinku v komentářích!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru