Menu

Co je nového?

Škodovky Karoq a Kodiaq prošly drobnými vylepšeními. Víme, jakými!

Sdílení
Foto: Škoda Auto

SUV modely Škoda Karoq a Škoda Kodiaq vstupují do modelového roku 2020 s rozšířenou nabídkou bezpečnostní a komfortní výbavy. Oba modely jsou nyní v nabídce s novým systémem Side Assist, který varuje před vozidly v mrtvém úhlu až na vzdálenost 70 metrů. Společným optickým identifikačním znakem obou vylepšených verzí je pak nově nápis ŠKODA na pátých dveřích.

reklama

Tuzemské škodovky Karoq a Kodiaq se nově vyznačují novým sebevědomým nápisem na pátých dveřích. Tento prvek se poprvé objevil na nových kompaktních modelech Scala a Kamiq i na modernizovaném modelu Superb. Postupně bude zdobit záď všech modelů značky Škoda.


Side Assist s dosahem 70 metrů

Širokou paletu asistenčních systémů nyní rozšiřuje systém Side Assist. Ten u obou modelů SUV nahrazuje dosavadní Blind Spot Detect.

reklama

S novým systémem vzrostl i jeho dosah z dřívějších 20 na nynějších 70 metrů. Asistent pomocí dvou radarových systémů rozpozná vozidla, která se blíží zezadu, nebo jsou v mrtvém úhlu.

Vylepšené jsou i varovné signály, které systém dává řidiči. Namísto ve skle zrcátek, jak tomu bylo doposud, se teď podpůrná světelná signalizace projevuje na vnitřní straně vnějších zpětných zrcátek.Signály jsou tak mnohem výraznější a kromě toho lze také regulovat jejich jas. Systém pracuje při akceleraci od rychlosti 15 km/h a při brzdění až do rychlosti 10 km/h. Pevnou součástí Side Assist je také Rear Traffic Alert. Ten při couvání z parkovacího místa upozorňuje na objekty, které se pohybují kolem zádi vozu.


Adaptivní podvozek DCC nyní i v kombinaci s pohonem předních kol

Výrazné zlepšení komfortu nabízí pro obě SUV volitelně dodávaný adaptivní podvozek (DCC). Ten už není v nabídce jen pro vozy s pohonem všech kol, ale i v kombinaci s pohonem předních kol. Adaptivní podvozek DCC prostřednictvím elektricky nastavitelných tlumičů automaticky přizpůsobí tlumení a pružení podvozku stavu vozovky a aktuálnímu, popř. upřednostňovanému, stylu jízdy. Řidič se může prostřednictvím volby jízdního profilu také rozhodnout mezi režimy Comfort, Normal a Sport, což nabízí široký rozsah od mimořádně komfortního stylu jízdy až po jízdu sportovní.

reklama


KESSY s pohybovým senzorem

Škodovka postupně vybaví systém bezklíčového odemykání KESSY u všech modelů pohybovým senzorem v klíčku a sníží tak riziko odcizení vozu nebo vloupání se do něj.

U systému, který je volitelně k dispozici pro modely Karoq a Kodiaq, se signál, vysílaný klíčkem, automaticky vypne, pokud klíčem není po dobu 15 minut manipulováno, protože například leží v zásuvce nebo na stole. Jakmile se klíčkem zase pohne, opět se aktivuje funkce vysílače.

Poté lze jako obvykle vozidlo komfortně otevřít a nastartovat tlačítkem startu, aniž by se musel vzít do ruky klíč.


Nový motor 2.0 TDI

Paleta motorů pro model Škoda Karoq bude doplněna o nový motor 2,0 TDI o výkonu 140 kW (190 koní). Ten díky SCR-katalyzátoru, AdBlue vstřikování a filtru pevných částic splňuje emisní normu Euro 6d-TEMP. Agregát, známý již z modelu Kodiaq, se v sériové verzi kombinuje s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG.Nová sportovní kola

Kodiaq vstupuje do modelového roku 2020 s novým typem kol z lehké slitiny. Sportovní dvacetipalcový disk ‚Ignite‘ s pneumatikou o širším rozměru 255 milimetrů je na přání pro modely Škoda Kodiaq Sportline i pro vrcholné modely Kodiaq RS a Kodiaq L&K. Pro kola od osmnácti palců výše je k dispozici také nový systém na kontrolu tlaku v pneumatikách. Pro model Kodiaq Scout jsou nyní v nabídce potahy sedaček z kůže s klimatickou ventilací.

reklama

Inovovaná Škoda Superb přijíždí na český trh, známe její ceny!S modelem Kodiaq zahájila česká značka na podzim roku 2016 svou velkou SUV-ofenzívu v rámci Strategie 2025. Kompaktní model Karoq následoval o rok později. S oběma těmito vozy vystihla Škodovka ducha doby i potřeby zákazníků v segmentu vozů SUV, který zažívá celosvětový boom. Od té doby jsou Kodiaq a Karoq důležité pilíře celosvětové růstové strategie podniku.Kodiaq byl od svého uvedení na trh na podzim roku 2016 na celém světě vyroben v počtu zhruba 360 000 kusů a spolu s robustním provedením modelu Kodiaq Scout, modelem Kodiaq Sportline, ušlechtilým modelem Kodiaq L&K i se sportovně pojatým modelem Kodiaq RS, nabízí širokou paletu modelových variant.

reklama

Model Karoq, který byl od podzimu roku 2017 vyroben v počtu nad 220 000 vozů, nabízí Škodovka ve variantách Scout a Sportline.


Škodovka má nový pick-up! Jmenuje se Mountiaq a vyrobili ho studenti


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru