Menu

Co je nového?

Sportovní Toyota GR Yaris je tu! Oficiální premiéra bude v lednu

Sdílení
Foto: Toyota

Toyota GR Yaris, zbrusu nový sportovní vůz inspirovaný světem rallye navržený pro silnice, se v lednu představí v mezinárodní premiéře na autosalonu v japonském Tokiu. Jde o druhý sportovní model GR po Toyotě GR Supra.

reklama

GR Yaris využívá vyspělé technologie, poznatky a zkušenosti Toyoty získané ve světovém rallye šampionátu (WRC), kde automobilka prostřednictvím svého týmu získala letos titul mistra světa.

Toyota GR Yaris je druhý ryze sportovní model uváděný celosvětově společností Toyota Gazoo Racing v návaznosti na loňský návrat legendární Toyoty GR Supra.

Toyota GR Yaris nyní absolvovala již poslední fázi vývoje. Hotový prototyp nedávno otestoval sám Akio Toyoda, prezident automobilky Toyota, vystupující pod kódovým označením „Morizo“ jako tzv. jezdecký mistr TGR.

reklama


Toyota prostřednictvím svých aktivit TGR na poli motoristického sportu usiluje o vytváření stále lepších automobilů a získávání širší podpory fanoušků účastí v řadě náročných závodů napříč kategoriemi po cestách celého světa.


V roce 2017 se Toyota vrátila do světového rallye šampionátu FIA se svým vozem Yaris World Rally Car (WRC), s nímž dokázala pětkrát zvítězit a v roce 2018 získat titul mistra světa v kategorii továrních týmů. V letošním roce pak následoval mistrovský titul v kategorii jezdců a navigátorů.


Moc toho zatím z nového GR Yarisu vidět není, přesto video níže napovídá, jaké tohle auto bude:


Dalších úspěchů v motorsportu dosáhla TGR ve světovém šampionátu vytrvalostních soutěží FIA se závodními vozy Toyota TS050 Hybrid, když v letech 2014 a 2018-19 získala mistrovský titul v kategorii továrních týmů a závodních jezdců. V obou žebříčcích šampionátu Toyota vede i během sezóny 2019-20.


Závoďák Toyota Supra GT4: V Evropě v prodeji již od března!


V letošním roce dále TGR dokázala s Toyotou poprvé suverénně vyhrát proslulou Rallye Dakar, kde se šampionem stala Toyota Hilux pilotovaná katarským mistrem Nasserem al-Attiyahem. Toyota zkrátka jede!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru