Menu

Co je nového?

Rockeři Three Days Grace na podzim naservírují dvojitou dávku muziky, zahrají v Praze a Brně

Sdílení

O tom, že v České republice mají Three Days Grace silnou fanouškovskou základnu není pochyb. Pořadatelé Rock for People Concerts to dobře vědí, a proto pozvali kapelu v rámci jejího letošního turné hned na dvojitý koncert. Three Days Grace vystoupí 4. října v brněnské hale Vodova a o den později 5. října v pražské Malé sportovní hale. Fanoušci se mohou těšit na staré pecky, ale i novinky z alba Explosions, které vyšlo v loňském roce.

reklama

Kapela se vrací do České republiky po třech letech, kdy sklidila úspěch a vykouzlila skvělou atmosféru na hradě Špilberk. Skupina Three Days Grace je u nás známá chemií mezi pódiem a fanoušky, která vždy zaručeně funguje, jak už na festivalu, nebo na samostatných koncertech. Jejich vystoupení je vždy nabito výjimečnou energií a atmosférou rock-metalového koncertu s nádechem grunge.

Kapela svou inspiraci sbírala a její zvuk formovali takoví velikáni jako jsou Nine Inch Nails, White Zombie, Bring Me The Horizon nebo Lana Del Rey a překvapivě do toho zařadili i soundtrack kultovní klasiky „Ztracení chlapci“. 

Od úspěšného nástupu nového frontmana kapely uplynulo už 9 let. V roce 2013 odešel zakládající člen a frontman Adam Gontier a jeho následníkem se stal baskytaristův bratr Matt Walst. O tom, že kapela při výběru nešlápla vedle, svědčí úspěšné album Human z podzimu 2014, na kterém se Matt podílel. Loni kapela přidala do své diskografie v pořadí 7. album Explosions, se kterým vyrazila na turné s 12 zastávkami.

reklama


Kořeny Three Days Grace sahají až do roku 1992. Tehdy vznikla kapela Groundswell, kterou založili zpěvák Adam Gontier, bubeník Neil Sanderson a basista Brad Walst, ale rozpadla se během tří let. Kluci se však znovu setkali v roce 1997, nyní již jako Three Days Grace. Stejnojmenné debutové album zaujalo daleko širší publikum, skladba I Hate Everything About You je katapultovala mezi elitní kapely a tři roky strávili na turné.

Rozporuplné zážitky z cest i osobní Gontierovy boje se závislostmi transformovala kapela do druhého alba One-X z roku 2006.

Píseň Animal I Have Become se stala v tom samém roce nejhranější rockovou skladbu v kanadských rádiích. Kapela pokračovala dále v úspěšné jízdě s alby Life Starts Now z roku 2009 a Transit of Venus o tři roky později.


reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru