Menu

Co je nového?

Tohle tady ještě nebylo! Volkswagen představil studii ID. SPACE VIZZION

Sdílení
Foto: Volkswagen

Volkswagen představil v předvečer autosalonu v Los Angeles ve světové premiéře studii ID. SPACE VIZZION – vozidlo s nulovými emisemi pro novou éru, nové myšlení a novou mobilitu.

reklama

ID. SPACE VIZZION je Variant budoucnosti, který kombinuje aerodynamické vlastnosti automobilu kategorie „gran turismo“ s velkorysým vnitřním prostorem SUV. ID. SPACE VIZZION přebírá po stylistické stránce DNA designu volkswagenovské rodiny ID. a svým zcela svébytným a progresivním charakterem přináší zcela nové podněty.

„Naší rodinou ID. jsme dosud ukazovali, co je s elektrickým pohonem možné ve všech důvěrně známých automobilových kategoriích. Studií ID. SPACE VIZZION vytváříme nový segment vozidel s výhradně elektrickým pohonem,“ říká šéfdesignér značky Volkswagen Klaus Bischoff.

ID. SPACE VIZZION vychází z modulární platformy MEB pro vozidla s elektrickým pohonem. Platforma MEB koncernu Volkswagen maximálně využívá technické možnosti elektromobility a zaručuje dlouhý dojezd, dynamické jízdní vlastnosti a zcela novou úroveň digitálního síťového propojení.

reklama

Exteriér studie ID. SPACE VIZZION se vyznačuje mimořádnými aerodynamickými vlastnostmi

Mimořádně pregnantní je čelní a střešní partie studie, která se vyznačuje optimalizovanou aerodynamikou díky důmyslnému usměrňování proudícího vzduchu přídí a střechou. Vzhledem k hospodárnosti systému pohonu a velmi dobrým aerodynamickým vlastnostem má ID. SPACE VIZZION umožňovat dojezd až 590 kilometrů (WLTP).


Kompletně digitalizovaná přístrojová deska v interiéru definuje nová měřítka intuitivnosti ovládání. Materiály jsou důsledně vyráběny z trvale udržitelných zdrojů. Například „AppleSkin™“ je umělá kůže, obsahující odpad z výroby jablečného moštu.


ID. SPACE VIZZION nabízí v interiéru velkorysý prostor

ID. SPACE VIZZION je studií, a přesto se nejedná tak úplně o hudbu budoucnosti. Sériová verze bude představena na konci roku 2021 a v různých variantách bude uvedena na trh v Severní Americe, Evropě a Číně.


Nový Golf je tu! Digitalizovaný, síťově propojený a inteligentní


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru