Menu

Co je nového?

Toyota v Tokiu odhalila studii GR GT3 Concept

Sdílení
Foto: Toyota

Společnost Toyota Gazoo Racing posiluje zákaznický program motorsportu a odhaluje vývojovou studii GR GT3 Concept. Cílem je nabízet zákazníkům atraktivní vozy pro účast v soutěžích GT3, který představuje vrchol zákaznického programu motorsportu.

reklama

Podobně jako v případě modelu GR Yaris chce vozidla Toyota Gazoo Racing pro motorsport komerčně využívat namísto pouhého upravování sériových vozů pro potřeby motorsportu. Jejím záměrem je tedy uplatňovat zpětnou vazbu a technologie odladěné při účasti v nejrůznějších motoristických soutěžích ve vývoji vozů kategorie GT3 a sériově vyráběných vozů.


Toyota GR GT3 Concept

GRMN Yaris v limitované edici výhradně pro Japonsko

Na počátku vývoje modelu GRMN Yaris stála touha prezidenta Toyody přezdívaného Morizo nabízet zákazníkům vozidla, která se rychle vyvíjejí a mohou být upravována pro potřeby jednotlivců podobně jako na poli motoristického sportu.

reklama

Výroba nového modelu GRMN Yaris bude omezena na pouhých 500 kusů s tím, že vůz bude nabízen výhradně v Japonsku.

Toyota GRMN Yaris

Hmotnost se podařilo snížit přibližně o 20 kg, celková šířka kvůli aerodynamice narostla o 10 mm a vozidlo je navíc o 10 mm nižší ve prospěch nižšího těžiště. Vozidla se budou nabízet pouze na základě losování v rezervačním systému s omezením na zákazníky v Japonsku.


Koncepční model bZ4X GR Sport Concept

bZ4X GR Sport Concept, postavený na vyhrazeném bateriovém elektromobilu bZ4X, přináší další posun v otázkách ekologických parametrů i radosti za volantem. Koncepční vůz odlišují především větší kola, sportovní sedadla nebo obklady karoserie v matně černém tónu.


Toyota bZ4X GR Sport Concept

Projekt GR Heritage Parts

Projekt GR Heritage Parts Project reaguje na přání zákazníků udržovat i nadále v provozu jejich milovaná starší vozidla spojená s mnoha krásnými vzpomínkami, a nabízí jim tak již nevyráběné náhradní součásti, které se prodávají jako nové originální díly.

reklama

Součástí expozice na autosalonu je také výběr reprodukovaných dílů s plánovaným uvedením v roce 2022 pro modely A70 Supra, A80 Supra, Toyota 2000GT, Land Cruiser řady 40 a AE86 Corolla Levin/Sprinter Trueno.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru