Menu

Co je nového?

Toyotu GR Yaris už je možné objednávat i v Česku, vejdete se do milionu

Sdílení
Foto: Toyota

Toyota začala v Česku v rámci předprodeje přijímat objednávky na vrchol modelové řady Yaris v podobě sportovního provedení GR. Jde o zcela nový vůz, který vychází z poznatků a zkušeností Toyoty získaných ve světovém rallyovém šampionátu, kde automobilka vybojovala titul mistra světa.

reklama

Cena modelu GR Yaris začíná na 899 000 Kč a k dispozici jsou dva nekombinovatelné příplatkové pakety. Paket VIP obsahující doplňkovou komfortní výbavu v podobě ambientního osvětlení interiéru, head-up displeje, audiosystému JBL, parkovacích asistentů či sledování mrtvého úhlu vyjde na 50 000 Kč, Paket Sport obsahující samosvorné diferenciály Torsen či závodní tlumiče pak na 100 000 Kč s DPH.

Nový model GR Yaris vzbudil velký zájem ještě před zahájením předprodeje. Řada zákazníků si jej již dopředu zamluvila. Je tak možné, že se zbývající vozy určené pro český trh v letošním roce během několika týdnů vyprodají.

Vůz v roli oficiálního homologačního modelu pro vývoj nového modelu Yaris WRC disponuje všemi atributy, po nichž volají zájemci o účast v místních rallyových podnicích. Má zcela nový podvozek kombinující platformu GA-B standardního Yarise a GA-C Corolly.

reklama


Pohání jej zbrusu nový přeplňovaný tříválec o objemu 1618 cm3, který dosahuje výkonu 261 koní a točivého momentu 360 Nm. Kilogramový výkon vozu je pouze 4,9 kg/k, což automobilu umožňuje zrychlovat z 0 na 100 km/h za necelých 5,5 s a rozjet se až na 230 km/h (elektronický omezovač).


GR Yaris má nové zavěšení, lehkou konstrukci, aerodynamický styl a také nový systém stálého pohonu všech kol GR-FOUR. Od uvedení modelu Celica GT-FOUR v roce 1999 je prvním originálním sportovním vozem Toyota s pohonem 4×4.

K prvním zákazníkům v Česku se vozy dostanou v druhé polovině letošního roku.

reklama

Toyota odhalila GR Yaris! Využívá technologie rallyových soutěží


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru