Menu

Co je nového?

V Praze otevřeli selfie kavárnu, která vám naservíruje kafe s obličejem. Anebo klidně i s ňadry

Sdílení
Text a foto: Kirsten

Ve Vodičkově ulici v pasáži u Nováků se nachází malá útulná kavárnička, která v celé České republice nemá obdoby. Jmenuje se Selfie kavárna a na první pohled se ničím neliší od stovek ostatních pražských podniků, kam se slézají kavárenští povaleči, byznysmeni, turisté i rodiny na ranní i odpolední dýchánky. Dominantou čistého černobílého interiéru je logo na zdi, prozrazující sofistikovaný koncept tohoto podniku. Právě zde vám zkušení baristé a zároveň majitelé, Adam a jeho přítelkyně, naservírují to nejhezčí kafe prvotřídní kvality, které je škoda zamíchat a vypít.

reklama

Zákazníci zde mají možnost si na svoje cappuccino, latté či kakao natisknout nejen svůj vlastní portrét, ale jakoukoli fotografii svého mazlíčka, přítele, firemního loga či čehokoli jiného, co při výběru přijde zákazníkovi na mysl.

Muži si velmi rádi namísto svého portrétu své kafe krášlí různými sprosťárnami. A nezáleží na tom, zda si jejich přítelkyně vyhrne tričko přímo v kavárně, nebo pošlou baristovi uloženou fotku, možné je obojí.

Barista skrz aplikaci pošle fotografii do speciální 2D tiskárny, do které vloží šálek nápoje vašeho výběru a během čtyřiceti sekund je pod nánosem potravinářského barviva vaše lahodné dílo připravené k autentickému gastronomickému zážitku, který těší oko i chuťové buňky každého zákazníka.

reklama

“Je to stejné jako když si tisknete něco na papír,” říká majitel Adam Marek.

Krátce natočím přípravu toho nejkrásnějšího kapučína mého života a než si ho stačím vypít, ptám se, odkud tento nápad pochází. A dozvím se, že i taková dovolená v Singapuru může do Prahy přinést exotický milionový zážitek.

Každá legrace ale něco stojí. V tomto případě si za kafe zaplatíte přibližně 65 korun. Tiskárna natiskne obrázky i na další nápoje, jako je latté či kakao. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že si baristé přejí, abyste si kávu vychutnali v pohodlí stylových křesílek za doprovodu příjemné hudby. Selfie kafe na zbrklou cestu do práce tu tedy rozhodně nečekejte, a radši si na něj zajděte ve svém volnu.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru