Menu

Co je nového?

Mistrovství ČR v rallye pokračovalo na Valašsku, zvítězil Václav Pech

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Úmorně vysoké teploty a rychlé rovinaté tratě – to je základní charakteristika Kowax ValMez Rally 2020. Do paměti rallyových fanoušků se ale letošní Valaška zapíše jako další soutěž, kde byl k vidění špičkový automobilový sport. Hlavními postavami tohoto dramatického představení byli stejně jako na Bohemia Rally 2020 jezdci Jan Kopecký a Václav Pech. Hladké středočeské asfalty Bohemky tentokrát vystřídaly uskákané valašské silničky, jejichž rovinatý charakter s extrémně vysokými rychlostními průměry více vyhovoval silnému motoru speciálu Ford Focus RS WRC Václava Pecha.


České mistrovství v rallye pokračovalo po nedávném restartu druhým podnikem čtyřdílného šampionátu. Tradiční Valašská rallye se po původně zrušeném jarním termínu netradičně přesunula doprostřed léta. Posádkám tak odpadly starosti s uklouzaným jarním povrchem pokrytým zbytky zimního posypu. S letním termínem se ale objevily nové výzvy.

Tropické teploty prověřily fyzickou odolnost posádek, ani to ale českou špičku nezpomalilo. Naopak, rychlostní průměry byly historicky nejvyšší a předposlední rychlostní zkouška musela být dokonce zrušena z bezpečnostních důvodů, protože při prvním průjezdu v neděli ráno překonalo hned prvních pět posádek hranici 130 km/hod.

K vidění byly opět velmi dramatické a vyrovnané souboje mezi posádkou Jan Kopecký/Jan Hloušek se škodovkou a dvojicí Václav Pech/Petr Uhel s fordem. „Jelo se naplno od první do poslední stopky. S Václavem jsme si nedarovali ani desetinu. Nás to bavilo a věřím, že i fanoušky. Už teď se těším na podzimní souboje o mistrovský titul,“ zhodnotil náročnou soutěž Jan Kopecký. Po 133 ujetých ostrých kilometrech skončili ale Kopecký s Hlouškem 5,3 sekundy za vítěznou posádkou Pech/Uhel.


Valašskou rallye vyhrál Václav Pech

Velké uznání patří také pořadatelům, kteří i přes omezení pohybu diváků připravili atraktivní program. Přístup do servisní zóny umístěné na zkušebním polygonu Tatra v Kopřivnici sice pro fanoušky nebyl možný, o to víc se jich sešlo v okolí samotných rychlostních zkoušek. „Pořadatelům patří velká poklona. Především díky nim můžeme fanouškům předvádět tento nádherný sport. I tentokrát to byla dechberoucí bitva a já za celý tým děkuji všem za férové souboje a Václavu Pechovi gratuluji k těsnému, ale zaslouženému vítězství,“ zhodnotil soutěž vedoucí týmu Škoda Motorsport Michal Hrabánek.


Věděli jste, že…
…teplota uvnitř závodního vozu se může vyšplhat až na 60 stupňů Celsia? Kvůli povinně používanému nehořlavému prádlu a kombinéze jsou tak na posádky kladeny vysoké nároky po stránce fyzické kondice a dodržování pitného režimu.


Konečné pořadí Kowax ValMez Rally 2020:

  • 1. Václav Pech/Petr Uhel (EuroOil Team/Ford Focus RS WRC ‘06) 1:11:14,6
  • 2. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Škoda Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo) + 5,3
  • 3. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto Škoda Team/Škoda Fabia Rally2 evo) + 1:04,6
  • 4. Jan Černý/Petr Černohorský (Mogul Benzina Racing 21/Volkswagen Polo R5) + 1:10,5
  • 5. Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl Škoda Team/Škoda Fabia Rally2) + 1:51,8
  • 6. Petr Semerád/Jiří Hovorka (CityTaxi Racing/Škoda Fabia Rally2) + 2:15,7

Ve zkráceném kalendáři mistrovství ČR 2020 zbývají ještě dva podniky – Invelt Rally Pačejov (27. – 28. 9.) a Rallye Šumava Klatovy (6. – 7. 11.). V čele průběžného pořadí je Václav Pech (90 bodů), druhá příčka patří Janu Kopeckému (76 bodů).


Jubilejní ročník nejslavnější české rallye se odkládá! Barumka bude až příští rok


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru