Menu

Co je nového?

Vědci tvrdí, že prvorozené děti mají vyšší inteligenci. Podívejte se, proč!

Sdílení
Foto: Depositphotos

Podle studie z Leipzig University jsou prvorozenci obdaření náloží IQ, kterou mohou využít k vedení a učení mladších sourozenců. Jejich inteligenci také prospívá, že jim rodiče věnují plnou pozornost, na rozdíl od mladších sourozenců, kterým se dostává od narození pozornosti dělené.

reklama

V rodině se dvěma dětmi je podle studií 60% šance, že prvorozené dítě bude mít vyšší IQ. Starší děti také lépe vnímají sílu svého mozku. Tato data vědci čerpají z výsledků IQ testů a testů osobnosti ze tří různých států včetně Velké Británie, kde se jich účastnilo na 20 000 lidí.


Podle jedné z teorií mladší sourozenci zdědí pak už pouze zředěné zdroje po svých rodičích.

reklama

Podle další teorie velkou roli v hodnotě IQ hraje u starších sourozenců fakt, že učí ty mladší a vysvětlují jim, jak svět funguje.

Takové učení má velký význam pro rozvoj. Dítě si musí opakovat vlastní znalosti a vysvětlit je mladšímu bratrovi nebo sestře, což přispívá k boostu jeho vlastní inteligence.


Kromě nejlepšího prospěchu ve škole bývají nejstarší sourozenci také vůdčími osobnostmi, vyspělými na svůj věk a často jsou také těmi nejspolehlivějšími.Abychom nevyzdvihovali jen nejstarší sourozence, je třeba zmínit, že je zároveň prokázáno, že například ti nejmladší jsou více zábavní, méně komplikovaní a vychází s lidmi lépe. Na druhou stranu však vyžadují více pozornosti a bývají sebestřední. Prostřední sourozenci pak dobře fungují v kolektivu a jsou přátelští. Mívají však menší sebevědomí a snaží se neustále světu něco dokazovat.


koupit psa

Máte doma psa? Podívejte se, jak se pejskaření podepíše na vašem životě!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru