Menu

Co je nového?

Vědci tvrdí, že prvorozené děti mají vyšší inteligenci. Podívejte se, proč!

Sdílení
Foto: Depositphotos

Podle studie z Leipzig University jsou prvorozenci obdaření náloží IQ, kterou mohou využít k vedení a učení mladších sourozenců. Jejich inteligenci také prospívá, že jim rodiče věnují plnou pozornost, na rozdíl od mladších sourozenců, kterým se dostává od narození pozornosti dělené.

reklama

V rodině se dvěma dětmi je podle studií 60% šance, že prvorozené dítě bude mít vyšší IQ. Starší děti také lépe vnímají sílu svého mozku. Tato data vědci čerpají z výsledků IQ testů a testů osobnosti ze tří různých států včetně Velké Británie, kde se jich účastnilo na 20 000 lidí.


Podle jedné z teorií mladší sourozenci zdědí pak už pouze zředěné zdroje po svých rodičích.

reklama

Podle další teorie velkou roli v hodnotě IQ hraje u starších sourozenců fakt, že učí ty mladší a vysvětlují jim, jak svět funguje.

Takové učení má velký význam pro rozvoj. Dítě si musí opakovat vlastní znalosti a vysvětlit je mladšímu bratrovi nebo sestře, což přispívá k boostu jeho vlastní inteligence.


Kromě nejlepšího prospěchu ve škole bývají nejstarší sourozenci také vůdčími osobnostmi, vyspělými na svůj věk a často jsou také těmi nejspolehlivějšími.Abychom nevyzdvihovali jen nejstarší sourozence, je třeba zmínit, že je zároveň prokázáno, že například ti nejmladší jsou více zábavní, méně komplikovaní a vychází s lidmi lépe. Na druhou stranu však vyžadují více pozornosti a bývají sebestřední. Prostřední sourozenci pak dobře fungují v kolektivu a jsou přátelští. Mívají však menší sebevědomí a snaží se neustále světu něco dokazovat.


koupit psa

Máte doma psa? Podívejte se, jak se pejskaření podepíše na vašem životě!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru