Menu

Co je nového?

Vylepšete si šatník! 5 doplňků, které jednoduše, ale maximálně pozvednou váš styl

Sdílení
Foto: Depositphotos, Pexels

Opravdoví gentlemani myslí při oblékání i na detaily. A není to vlastně žádná věda. Stačí dbát na pár módních doplňků a budete mít zasloužené uznání okolí.

reklama

1. Ponožky

Ponožky nemusí být jen černé nebo bílé. Takové červené mohou opravdu zapůsobit. Nebraňte se ani různým vzorům. Ale pozor, k obleku musíte volit ponožky tak dlouhé, aby vám při sezení nebyla vidět holenní část nohy. Kotníčkové ponožky proto volte jen do sportovních tenisek v létě.

reklama

2. Šála

Dlouhý pánský šál udělá s nudným zimním kabátem divy. Jeho jediným předpokladem není to, že nebude “kousat do krku”, i když to je bezesporu také důležité. Představte si jednobarevný, sytě modrý nebo červený šál. Budete nepřehlední gentlemani. Pokud máte zajímavý kabát, můžete použít i černý nebo šedý šál. Vzory by se neměly “tlouct.”

3. Hodinky

Hodinky jsou základem mezi pánskými doplňky. Jen hrstka lidí má na ty nejprofláklejší luxusní hodinky značky Patek Phillipe. Znalci hodinek sází hlavně na kvalitu a design, nemusí být nutně nejdražší. Rozlišují se tři typy strojků: mechanické (ručně natahované), mechanické (samočinně natahované) a quartzové. Co se týče stylů hodinek, existuje pět druhů: oblekový, letecký, field (polní), racingový (závodní) a potápěčský. Levnější značky hodinek poslouží k vytvoření dojmu stejně dobře, pokud víte, proč jste si dané hodinky vybrali. Do módy se teď vrací i české hodinky Prim.

reklama

4. Boty

I když jsou sportovní tenisky pořád v kurzu, správný gentleman má v botníku i Oxfordky (mají uzavřené šněrování) nebo boty Derby/Blucher (mají otevřené šněrování). Opravdu kvalitní jsou pak rámové boty, tedy boty s rámovou konstrukcí, k nimž je přišitá podešev, kterou lze odpárat a v případě opotřebení vyměnit. Opravdoví módemani se nebojí obout ani mokasíny.

5. Vousy

Barber shop, barber shop, barber shop. Mít vousy je v posledních letech trendy a vypadá to, že to ještě nějakou dobu vydrží. To ovšem neznamená, že budete chodit zarostlý jako Krakonoš a všechno bude fajn. O vousy se musí muž starat, nejlépe vám poradí v dobrém barber shopu, kterých je ve větších městech čím dál víc. Neváhejte se do nějaké takové mužské oázy podívat.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru