Menu

Co je nového?

Inspirativní X Ambassadors se vrací do ČR

Sdílení

Únor 2024 bude pod hlavičkou Rock for People Concerts ve znamení velkých jmen. Portfolio klubových koncertů totiž doplní alt-rockoví oblíbenci X Ambassadors, kteří aktuálně potěšili své fanoušky nově vydaným singlem “Friend for Life“.

reklama

Kreativní muzikanti z Ithacy a neúnavní bojovníci za komunitu nevidomých vystoupí 21. února v pražském SaSaZu. Na kontě mají spolupráci např. s Imagine Dragons, Tomem Morello (Rage Against The Machine), Jamie N Commonsem a nespočet světových turné, včetně letošního ročníku Rock for People, kde potvrdili svou pověst skvělého koncertního zážitku.

X Ambassadors v čele s bratry Samem (zpěv) a Caseym (klávesy, zpěv) Harrisovými udělala díru do hudebního světa svým prvním debutovým albem VHS v roce 2015. Hned první deska pro ně totiž znamenala přerod kapely z alt-rockerů a outsiderů brooklynské indie scény v americké hitmakery a idoly.

Album VHS odráží události, které formovaly život bratrů Harrisových, když vyrůstali v Ithace ve státě New York a získalo také platinový certifikát organizace RIAA (Americká asociace nahrávacího průmyslu). Zároveň přineslo intimní pohled na mládí Sama a Caseyho Harrise, dále žánrově rozdílné hity „Unsteady“ a „Renegades“ a vedlo k tříleté Odysee po celém světě a řadě významných festivalových vystoupení.

reklama


Frontman Sam Harris je ve tvorbě kapely kromě dalšího inspirován právě svým bratrem Caseym, který je od dětství nevidomý.

“Casey byl pro mě vždycky tak inspirativní člověk, vzhledem ke všem problémům a tomu, čím si musel sám projít.” říká Sam. “Má superschopnost být prostě neskonale vděčný za všechno, co v životě má. Nikdy a u nikoho jsem nic podobného neviděl.” 

Po albu VHS následovalo v roce 2019 druhé album X Ambassadors ORION, které podpořili rozsáhlým turné po Spojených státech. V březnu 2020 přišlo EP Belong, projekt inspirovaný soulem a R&B 60. a 70. let. Třetí plnohodnotné album X Ambassadors – The Beautiful Liar je zatím posledním a nejambicióznějším výsledkem hyperkreativních sklonů kapely. Vyšlo v roce 2021 a kapela na něm prostřednictvím hlavních singlů vzdá hold milovaným fikcím svého dětství, „My Own Monster“ a „Okay“. Zároveň se v něm věnovali tématům politického, sociálního a ekonomického strachu, přičemž využívali divokou směsici stylů – od broadwayského písničkářství 30. let, přes hardcore punk, gotické R&B až po elektroniku a trapové beaty.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru