Menu

Co je nového?

Zapomněli jste na partnerčiny narozeniny? Nezoufejte, může to být známka nadprůměrné inteligence

Sdílení
Foto: Depositphotos

Stává se vám, že často zapomínáte? Ať už se jedná o narozeniny milované partnerky nebo slovo, které jste chtěli použít, či jméno někoho z minulosti. Zapomnětlivost může být pěkně nepříjemná, ale podle nedávných studií jde o znak nadprůměrné inteligence.

reklama

Každý mozek je jiný a každý má jinou paměťovou kapacitu. Podle vědců Paula Franklanda a Blaka Richardse z torontské univerzity jsou vzpomínky v mozku stále přepisovány novými a novými. Pokud má však člověk větší paměťovou kapacitu, neznamená to nutně, že je chytřejší.

Lidé, kteří si zapamatují a udrží v mysli každý detail, mohou mozek až příliš zatěžovat, a to jim později komplikuje rozhodování v obtížných situacích. Často tak mohou činit špatná, ne příliš moudrá rozhodnutí.

Podle vědců je tedy mnohem přijatelnější variantou, když vytěsníme nedůležité detaily a máme prostor řešit věci, které leží přímo před námi.

reklama

I muži trpí poporodní depresí! Víme, co za to může


Samozřejmě, pokud jste kromě partnerčiných narozenin zapomněli například i její jméno, jde pravděpodobně o mnohem závažnější problém, nikoliv známku zvýšené inteligence. V takovém případě doporučujeme vyhledat odbornou pomoc.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru