Menu

Co je nového?

Překvapení! Anketu Zlatý volant vyhrála Kia Sorento

Sdílení

Kia Sorento získala prestižní ocenění Zlatý volant. Proslulé německé ocenění udílí každým rokem magazíny Auto Bild a Bild am Sonntag.

reklama

Poté, co čtenáři uvedených publikací poslali čtvrtou generaci vlajkového SUV Kia do finálního kola kategorie ‚Velká SUV‘, získal nový elektrifikovaný model i hlasy 18členné odborné poroty.

V posledním kole soutěže byla vozidla důkladně prověřena na testovací trati Dekra Lausitzring. Nová Kia Sorento získala nejvíce bodů v příslušné kategorii a zajistila si vítězství před dvěma dalšími finalisty (Aston Martin DBX a BMW X6).

Jedná se už o druhé vítězství značky v řadě – v roce 2019 totiž Kia získala ‚Das Goldene Lenkrad 2019‘ za kompaktní crossover XCeed (v kategorii ‚Nejlepší vůz do 35 tisíc eur‘).

reklama

Kia Sorento získala Zlatý volant

Sorento čtvrté generace, postavené na zbrusu nové platformě Kia, se na evropských trzích prodává od počátku posledního letošního čtvrtletí; v některých zemích se nabízí s naftovým motorem nebo benzínovým hybridním pohonem. Počátkem roku 2021 se představí i plug-in hybridní provedení.


Na adresu SUV značky Kia se vyjadřuje Tom Drechsler, šéf magazínu Auto Bild a šéfredaktor motoristické divize skupiny Bild: „Dobrý byl již předchůdce, ale nové Sorento je evoluční. Nyní se s ním jezdí stejně dobře, jako tento vůz vypadá. Je zde spousta místa, promyšlené detaily v interiéru, hlasové ovládání, bezpečnostní prvky – tedy věci, které oceníte vždy a všude. A není to pouze názor můj, ale celé poroty. Blahopřejeme ke skutečně zaslouženému ocenění Goldenes Lenkrad 2020!“


„Jsme velmi hrdí na toto ocenění i na skutečnost, že tolik čtenářů a odborníků považuje nové Sorento za špičku třídy,“ uvedl Steffen Cost, ředitel společnosti Kia Motors Deutschland. „Fakt, že jsme ve finále předstihli dvě tradiční prémiové značky, dokazuje, jak daleko Kia prostřednictvím Sorenta čtvrté generace vkročila do luxusního segmentu,“ dodává Cost.

reklama

Kia Sorento získala Zlatý volant

Zavedená konkurence, porota složená z předních odborníků

Ocenění ‚Zlatý volant‘ se již od roku 1976 uděluje nejlepším modelům vozidel v daném roce. V letošním roce se hodnocení zúčastnilo 63 nových vozidel napříč osmi různými kategoriemi: vozy do města a super mini, kompaktní vozy, středně velké a luxusní vozy, malá SUV, středně velká SUV, středně velká SUV (plug-in hybridy), velká SUV a sportovní vozy.

Byly též uděleny ceny pro ‚Nejkrásnější vůz‘, ‚Inovace roku‘, ‚Nejlepší vůz do 25 tisíc eur‘ a ‚Nejlepší vůz do 35 tisíc eur‘.

Na základě výsledků průzkumu mezi čtenáři bylo vybráno 24 finalistů (tři z každé kategorie vozidel) k dalšímu testování odbornou porotou. V 18členné porotě najdeme někdejšího jezdce Formule 1 Hanse-Joachima Stucka, dřívějšího jezdce DTM Joachima „Jockela“ Winkelhocka, jezdce Formule E Daniela Abta, moderátorku a specialistku na motoristický sport Linu van de Marsovou, youtuberskou hvězdu a závodního jezdce Felixe von der Ladena, televizního moderátora Kaie Pflauma, jakožto i šéfredaktory magazínu Auto Bild a předních britských a nizozemských motoristických časopisů Auto Express a Auto Week.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru