Menu

Co je nového?

4 věci, které jste o antidepresivech netušili. Včetně toho, jak mohou ovlivnit váš sexuální život

Sdílení
Foto: Pexels

Každý někdy může procházet těžkým životním obdobím a obrátit se na pomoc odborníků. Po antidepresivech nesahají jenom ženy, ale stále častěji i muži. Pokud jste jedním z nich, možná jste se už setkali s vedlejšími účinky takových léků. V případě obtíží se vždy obraťte na vašeho lékaře, níže se můžete podívat na to, co jste možná o antidepresivech nevěděli.

reklama

Mohou ovlivnit sexuální život

Okolo 30 až 50 % uživatelů antidepresiv zaznamenalo jejich vedlejší účinky, které ovlivnily jejich sexuální život. Neděste se, tyto problémy jsou velice snadno napravitelné. Tím nejběžnějším je oddálení orgasmu, což někteří muži dokonce ocenili. Zaznamenány však byly i problémy s erekcí. Těm lze zabránit jednoduše změnou medikace. Na každého působí každé léky jinak, poraďte se proto raději se svým lékařem.


Neučiní vás šťastnými

Muži, kteří trpí depresemi, často nepropadají jen smutku. Jsou také podráždění, izolují se a trpí poruchami spánku. Většina antidepresiv obsahuje serotonin, hormon, který nejen zabraňuje těmto příznakům, ale může ovlivnit i váš sexuální apetit, spánek, soustředění a kreativitu. Samy o sobě vás však antidepresiva neučiní šťastnými.

reklama


Opravdu fungují

Muži jsou často velmi skeptičtí, co se účinků antidepresiv týče. Jejich efekt je však nevyvratitelný. Přestože některé prášky mohou mít vedlejší účinky v podobě nabírání váhy nebo záchvatů úzkosti, většina nemá žádné.

Medikace je nevyhnutelná speciálně pokud trpíte depresemi, nespavostí nebo si pohráváte s myšlenkami na sebevraždu.

Není to jen o práškách

Někteří pacienti předpokládají, že léky vyřeší všechny jejich problémy, ale je to hlavně o osobních preferencích a možnostech. Kromě prášků pomohou také terapie, změny životního stylu v podobě delšího spánku, sportu, zdravé stravy, omezení alkoholu a podobně. V kombinaci s tím prášky mohou přispět ke zlepšení stavu.


I muži trpí poporodní depresí! Víme, co za to může


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru