Menu

Co je nového?

5 důvodů, proč se nevykašlat na práci a nezačít cestovat po světě

Sdílení
Foto: Pexels

Máte pocit, že pokud po vzoru mnohých neodejdete z práce a neodvážíte se k dlouhodobějšímu cestování po světě, tak vám něco zásadního unikne? Cestování zní pro mnoho lidí jako ideál, ale samo o sobě vám životní štěstí nezajistí. Důvodů, proč zabalení kufrů na delší dobu nemusí být tak skvělý nápad, je víc.

reklama

1. Ohrozíte potenciál vaší schopnosti výdělku

Zatímco vaši kolegové budou i nadále stoupat po firemním žebříčku, vy můžete mít smůlu. Tím, že si na nějakou dobu odskočíte z práce, ztrácíte nejen skutečné příjmy, ale i dynamiku růstu. Jak snadné bude najít novou práci se stejnou mzdou? A jestli si myslíte, že takzvaní „digitální nomádi“ jsou na tom lépe, tak se pletete. Mnozí z nich tak tak vycházejí, aby pokryli své výdaje na letenky a náročný život v dovolenkových rájích.

2. Nemůžete legálně žít, kde si vzpomenete

Naštěstí už nežijeme za „železnou oponou“ a můžeme svobodně navštívit téměř každou zemi na světě. Návštěva země, ale není to samé jako žít v ní a pracovat natrvalo. Počet dní, které můžete někde strávit, se u každé země liší. A je nezbytné tato pravidla znát. Ani u nás nemůže cizinec zůstat a pracovat, kdy si vzpomene, tak proč byste mohli vy jinde? Představa, že se na delší dobu usadíte třeba na Bali je sice reálná, ale všechno má své plusy i mínusy.

reklama

3. Cestování funguje nejlépe jako přestávka, ne způsob, jak žít svůj život

Cestování je jedinečný zážitek. Důvodem, proč lidé cestují, je také to, že dovolená funguje jako prostředek útěku od všedních starostí a relaxace. Když se cestování samo o sobě stane každodenní prací, pak je velice nepravděpodobné, že si zachová své kouzlo. Zážitky z půlročního či snad ročního cestování po světě nikomu nebereme, ale je třeba zvážit, jestli je to právě pro vás.

4. Rodinné povinnosti

Cestování s dětmi je o hodně nákladnější a komplikovanější. Když jsou školou povinné, je tu další omezení. Pokud jste bezdětní, zřejmě budete mít doma rodiče nebo prarodiče, kteří by jistě uvítali vaši pomoc nebo jen pouhou pozornost. Vzhledem k nim je totiž skutečnost, že se člověk sbalí a na dlouhou dobu vypadne, trochu sobecká.

reklama

5. Svět vám nikam neuteče

Existuje několik míst, která jsou uzavřena kvůli nadměrnému cestovnímu ruchu, ale to je většinou jen během vrcholné sezony. Pokud se obáváte, že nějaká vysněná destinace bude rychle zničena turisty, můžete si přeci vzít týden nebo dva z vaší dovolené.

Všichni máme více času, než si uvědomujeme. Pokud se naučíme, jak optimalizovat práci a spokojenost v osobním životě. Vytvořte rovnováhu mezi životem a dovolenou, která funguje pro všechny. Maximalizujte svůj omezený čas. Budete spokojenější a nebudete muset hledat únik v cestování.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru