Menu

Co je nového?

5 příznaků, že trpíte úzkostnou poruchou. Každodenní popíjení může být jedním z nich

Sdílení
Foto: Pexels, Pixabay

Studie dokazují, že ženy trpí úzkostnou poruchou dvakrát častěji než muži, to však neznamená, že jsou muži vůči ní imunní. Naopak si často ani neuvědomují, že se může jednat o nějakou poruchu.

reklama

Na muže je totiž obecně vyvíjen tlak, aby nedávali najevo své city. Úzkostné stavy tak skrývají a ty mohou vyústit například v užívání drog. Podívejte se, jak lze identifikovat, jestli takovou poruchou náhodou netrpíte!


Bojíte se randit

Podle analytiků z kolumbijské university jsou muži s úzkostnou poruchou častěji svobodní, odloučení nebo rozvedení. Muži jsou ve společnosti stále ti, kdo ve vztazích dělá první kroky. A právě to může vyvolat úzkost, a tak se podobným situacím raději vyvarují.

reklama

Saháte po alkoholu nebo drogách

Je dokázáno, že muži užívají alkohol a drogy, aby unikli úzkostným stavům, častěji než ženy. Hledají řešení problémů ve sklenici kořalky a spoléhají na to, že si poradí sami. Také se tímto způsobem mohou posilňovat ve společnosti, pokud trpí sociální úzkostí a potřebují nabrat odvahu. Je u nich tak více pravděpodobné, že si snadněji vyvinou závislost.


Neubráníte se vzteku

U některých mužů se úzkost může projevit formou vzteku. Zatímco ženy často vyhledávají pomoc přátel nebo odborníků, muži nechají své emoce nahromadit, až pohár přeteče a oni vybuchnou. Pokud často bojujete s nervozitou, strachem a vztekem, možná je na čase vyhledat odbornou pomoc.Váš vztah je napjatý

Podle studie muži, kteří trpí úzkostnou poruchou, mají tendence přenášet stres na své partnerky. S problémy se nesvěřují přátelům tolik jako ženy, a tak se nemají na koho jiného obrátit.

reklama

Problém nastává, pokud si na partnerce začnou vybíjet vztek, místo aby řešili problém samotný. V takovém případě je opět lepší odborná pomoc.

Jste posedlí úspěchem

Možná je to k nevíře, ale právě ambiciózní muži, kteří mají jasné cíle a jsou posedlí vlastním úspěchem, nejčastěji trpí úzkostmi. Pokud selžou, byť jen nepatrně, může je to zlomit. Navíc takovým lidem často nikdy nestačí to, co mají, ale neustále se ženou za něčím novým a vytyčují nové a nové cíle.


Porucha osobnosti

Top 10 poruch osobnosti. Zjistěte, jestli nějakou netrpíte i vy!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru