Menu

Co je nového?

5 věcí, kterých muži v životě nejčastěji litují

Sdílení
Foto: Shutterstock

Říká se, že v životě bychom měli litovat pouze toho, co jsme nezkusili. To se ovšem lehce řekne. Občas se nějakému tomu mrzení prostě nevyhneme. Abyste mu ale případně dokázali předejít, podívejte se na seznam věcí, kterých muži v životě nejčastěji litují.

reklama

Kéž bych myslel víc na sebe

Jednou z prvních věcí, kterých muži nejčastěji litují, je fakt, že žili tak, aby se zavděčili ostatním a nemysleli u toho vůbec na sebe. Neměli odvahu žít, jak sami chtěli a až příliš dali na názory okolí. Strávili tak spoustu času tím, že se snažili být někým jiným, místo aby usilovali o naplnění vlastních cílů. Koneckonců je to váš život, nikdo jiný ho za vás žít nebude.Kéž bych se měl víc rád

Sebeláska je slovo, nad kterým se muži často ušklíbají. Je ovšem základní pravdou, že musíte mít rádi sami sebe, abyste mohli mít rádi ostatní. V podstatě byste vždy měli myslet hlavně na sebe, jste to totiž vy, s kým strávíte celý život.

reklama

Mít se rád, dbát na své blaho a dělat, co vás činí šťastnými, by mělo být jednou z hlavních priorit.

Kéž bych neztrácel tolik času v práci

Řada mužů se celý život žene za penězi a kariérou a pak litují, že tím promarnili tolik času. Pokud je vaše práce tím, co vás naplňuje, je to v pořádku, ale pokud ji ve skutečnosti nenávidíte, pak je to prachobyčejné plýtvání. Alespoň se tedy snažte najít balanc mezi kariérou a dalšími aspekty života, které vás činí šťastnými.


Kéž bych si ji nenechal utéct

Často muži také vyjadřují lítost nad tím, že si nechali utéct ženu svých snů. Ať už z nedostatku odvahy nebo kvůli jiné chybě. Litovat budete hlavně toho, co jste nezkusili. Nenechte se tedy převálcovat strachem z odmítnutí, ať toho později nemusíte litovat.


Kéž bych žil naplno

Nejhorší je myslet si, že tu budete napořád a máte na všechno dost času, litují také někteří muži a žehrají, že nežili svůj život vždy naplno. Nechali se například strhnout tlakem v zaměstnání a život jim proklouzl mezi prsty. Nebojte se udělat, co je ve vašich silách, abyste si splnili své sny, ale především se nebojte žít, jako by každý den byl vaším posledním. Nikdo z nás tu nebude věčně.

reklama

5 věcí, které byste poradili svému mladšímu já


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru