Menu

Co je nového?

5 věcí, které byste poradili svému mladšímu já

Sdílení
Foto: Depositphotos

Stává se vám, že se občas ohlédnete za tím, jak jste žili třeba před deseti lety a řeknete si: „Kdybych tak tehdy věděl, co vím dnes.“ Podívejte se na rady, které byste dali svému mladšímu já, ale můžete je aplikovat i ve vašem současném životě.

reklama

Začněte si plnit své sny okamžitě

Čas je nejdůležitější jednotkou v lidském životě a nevyplácí se s ním příliš mrhat. Obzvlášť, pokud jde o plnění vlastních snů. Aktivní kroky k tomu, abyste si je splnili, musíte podniknout co nejdříve je to možné. Řada lidí to odkládá a než se naděje, je pozdě. Nemusíte si dávat nesplnitelné cíle, stačí, když si vytvoříte plán k jejich splnění a budete ho dodržovat.


Dělejte svou práci na 110 %

Je skvělé mít nějaké ambice, ale někdy vám to může překážet v současném zaměstnání. Nezapomínejte žít v přítomnosti a dělat pořádně to, co vás aktuálně živí. Pokud vaše práce nemá co dělat s vašimi budoucími cíli, vždycky si můžete vytvořit plán, jak jich postupně dosáhnout.

reklama


Spořte si pravidelně

Pokud je to možné, ukládejte si každý měsíc stranou adekvátní částku ještě, než zaplatíte účty. Je to efektivnější, než abyste čekali, co na vašem účtu zbyde na konci měsíce. Tím si zajistíte konstantní příjem, který vám opravdu zůstane a vytvoříte si rezervy na horší časy.


Obklopte se skvělými lidmi

Pokud je vám kolem dvaceti, je často složité odhadnout, kteří přátelé jsou ti praví. Kdo je schopen hájit vaše nejlepší zájmy, kdo vás podpoří a je loajální.

Vyhněte se toxickým vztahům, které vám nepřináší žádná pozitiva. Pokud se s někým přátelíte od dětství, není to dostatečný důvod pro setrvání v přátelském svazku, pokud se v dospělosti zásadně rozcházíte v názorech nebo životních postojích.

Ignorujte stupidní rady

Každý má na život nějaký názor. A to, že je někdo starší než vy, nemusí nutně znamenat, že je moudřejší. Jediný, kdo vám může radit, jak máte žít, jste vy sami. Rady kohokoli jiného si můžete vyslechnout, ale také si můžete vybrat je ignorovat.

reklama

5 důvodů, proč se nevykašlat na práci a nezačít cestovat po světě


Komentáře (3)

 • Estráda

  18. 12. 2022 - 9:03

  Tak to já bych svému mladšímu já rozhodně řekla aby se učil více věcí o penězích a financích. Protože to, že u nás funguje už další krypto směnárna je fakt super. Člověk si může nakupovat a prodávat kryptoměny kdy se mu zachce, to je přece skvělá zpráva pro nás majetné lidi, ne?

  Odpovědět
 • Eva

  5. 10. 2023 - 12:36

  Jakmile bych dosáhla věku 15-17 let tak bych si hned někde na internetu hledala práci a nebo přinejmenším alespoň brigádu. Že nevíte kde začít shánět? To je docela jednoduché, začněte tím že se podíváte na http://www.hitprace.cz/birgady/ a tam si začnete vybírat z nepřeborného množství nabídek. Uvidíte že vám to hned půjde.

  Odpovědět
 • Estráda

  7. 11. 2023 - 10:49

  Pamatuji si moc dobře jak jsem byla zmatená když jsem s manželem řešili https://www.klik.cz/pojisteni-domacnosti/ pojištění domácnosti. Tehdy jsme to brali čistě jako jednu z mnoha pojistek, ale dnes víme že bychom se bez toho neobešli. Došlo totiž k takové situaci, kdy jsem si zabouchla klíče a nechala napouštět vanu. Asi víte že sousedé pod námi nebyli nadšení.

  Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru