Menu

Co je nového?

5 věcí, které byste poradili svému mladšímu já

Sdílení
Foto: Depositphotos

Stává se vám, že se občas ohlédnete za tím, jak jste žili třeba před deseti lety a řeknete si: „Kdybych tak tehdy věděl, co vím dnes.“ Podívejte se na rady, které byste dali svému mladšímu já, ale můžete je aplikovat i ve vašem současném životě.

reklama

Začněte si plnit své sny okamžitě

Čas je nejdůležitější jednotkou v lidském životě a nevyplácí se s ním příliš mrhat. Obzvlášť, pokud jde o plnění vlastních snů. Aktivní kroky k tomu, abyste si je splnili, musíte podniknout co nejdříve je to možné. Řada lidí to odkládá a než se naděje, je pozdě. Nemusíte si dávat nesplnitelné cíle, stačí, když si vytvoříte plán k jejich splnění a budete ho dodržovat.


Dělejte svou práci na 110 %

Je skvělé mít nějaké ambice, ale někdy vám to může překážet v současném zaměstnání. Nezapomínejte žít v přítomnosti a dělat pořádně to, co vás aktuálně živí. Pokud vaše práce nemá co dělat s vašimi budoucími cíli, vždycky si můžete vytvořit plán, jak jich postupně dosáhnout.

reklama


Spořte si pravidelně

Pokud je to možné, ukládejte si každý měsíc stranou adekvátní částku ještě, než zaplatíte účty. Je to efektivnější, než abyste čekali, co na vašem účtu zbyde na konci měsíce. Tím si zajistíte konstantní příjem, který vám opravdu zůstane a vytvoříte si rezervy na horší časy.


Obklopte se skvělými lidmi

Pokud je vám kolem dvaceti, je často složité odhadnout, kteří přátelé jsou ti praví. Kdo je schopen hájit vaše nejlepší zájmy, kdo vás podpoří a je loajální.

Vyhněte se toxickým vztahům, které vám nepřináší žádná pozitiva. Pokud se s někým přátelíte od dětství, není to dostatečný důvod pro setrvání v přátelském svazku, pokud se v dospělosti zásadně rozcházíte v názorech nebo životních postojích.

Ignorujte stupidní rady

Každý má na život nějaký názor. A to, že je někdo starší než vy, nemusí nutně znamenat, že je moudřejší. Jediný, kdo vám může radit, jak máte žít, jste vy sami. Rady kohokoli jiného si můžete vyslechnout, ale také si můžete vybrat je ignorovat.


5 důvodů, proč se nevykašlat na práci a nezačít cestovat po světě


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru