Menu

Co je nového?

5 vět, které by muži měli říkat častěji. Nejen zevnějšek vypovídá o naší osobnosti

Sdílení
Foto: Pixabay, Pexels

Řada úspěšných mužů si často myslí, že pokud budou mít drahé auto, oblečení, hodinky a dobré pracovní postavení, zaručí jim to ten správný společenský status. Jenomže jsou věci, které si za peníze nekoupíte, a to je především dobré vystupování. Pokud se budete chovat jako neurvalý hulvát, který nemá způsoby, natož úroveň, nepomůže vám, že u toho sedíte ve Ferrari. Podívejte se na následující věty, které by neuškodilo říkat častěji.

reklama

„Jak vám mohu pomoci?“

Staré dobré gentlemanství nikdy nevyšlo z módy, to si pamatujte. Pokud uvidíte někoho, kdo má zjevné potíže, ať už jde o stařenku na přechodě, maminku s kočárkem nebo podřízeného, který si s něčím neví rady, neváhejte mu pomoci. Neptejte se jestli, ale jak můžete být nápomocní. Dobré skutky se nikdy neomrzí.


„To zvládneš!“

Představte si, že váš dobrý přítel přijde o práci. Neubyde vás, když zvednete telefon a trochu ho podržíte. Obyčejná věta: „Věřím, že to zvládneš. Jsem tu pro tebe, když budeš potřebovat,“ pozvedne na duchu.

reklama

„Dobrá práce!“

Nikdo po vás nechce, abyste se proměnili v pomatené sluníčkáře, někteří muži dokonce razí pravidlo, že své podřízené zásadně nechválí, ale občasné malé uznání, pokud je zasloužené, nikdy nebylo na škodu. Můžete také občas kolegyni, mamince či kamarádce pochválit nový účes nebo šaty. Vaše okolí ocení, jak jste všímaví.„Teď budu upřímný…“

Spousta lidí se považuje za upřímné, ale jsou opravdu? Upřímnost také automaticky neznamená, že musíte být arogantní nebo z někoho dělat blbce.

Pokud váš podřízený něco pokazil a vy na něj budete pět minut chrlit nadávky, nikomu tím nepomůžete a za blbce nakonec budete vy.

Zkuste začít například větou: „Teď k tobě budu tvrdý, protože si myslím, že máš na víc.“ Vše lze vyjádřit i slušnou formou, čímž také docílíte větší produktivity.

reklama

„Prosím, děkuji, nemáš zač“

Nikdy nezapomínejte na dobré vychování. Obyčejného „prosím, děkuji, omluvte mě“ si lidé velice všímají a cení tyto fráze více než oblek od Armaniho. Přátelský pozdrav, představení nebo podání ruky je na místě vždy a není žádná omluva pro to, když tyto základy slušného chování opomínáte.


4 věci, které byste neměli říkat, když se s partnerkou rozcházíte


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru