Menu

Co je nového?

Argentina bude mít slavného Maradonu na bankovkách

Sdílení
Foto: Shutterstock

Slavný fotbalista nesejde z očí ani po své smrti. Argentina se rozhodla, že bude mít podobiznu Maradony nejspíš na svých bankovkách.

reklama

Diego Maradona je nejspíš nejslavnějším argentinským rodákem. Argentinci ho bezmezně milují a tak není divu, že mu chtějí vzdát hold i po jeho smrti.

Podobizna Maradony by se měla brzy objevit na argentinských bankovkách o hodnotě 1000 pesos. To je v přepočtu přibližně 270 českých korun.

Na jedné straně bankovky by měl být Maradonův portrét, na straně druhé pak vyobrazení jeho slavného gólu, který vstřelil Anglii na mistrovství světa v roce 1986.

reklama

Maradonu v Argentině zbožňují
Maradonu v Argentině zbožňují

S návrhem umístit podobiznu slavného fotbalisty na bankovky přišla v pondělí 7. prosince argentinská senátorka Norma Durangová: „Idea není jen ztvárnit náš největší idol, ale myslíme také na ekonomické hledisko. Turisté si budou moci odvézt Maradonu jako památku,“ řekla ke svému návrhu.


Maradona by měl na bankovkách nahradit národního ptáka země hrnčiříka prostého. Jestli se tak skutečně skutečně stane, rozhodne hlasování, které by mělo proběhnout na začátku roku 2021.


Diego Armando Maradona byl slavný argentinský fotbalista a trenér argentinské reprezentace. Všeobecně je považován za jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších hráčů všech dob. S národním týmem zvítězil ve finále Mistrovství světa hráčů do 20 let 1979 v Japonsku, na mistrovství světa 1986 v Mexiku a byl druhý na mistrovství světa 1990 v Itálii. Kromě argentinských klubů hrál také za španělskou Sevillu a Barcelonu nebo za italskou Neapol. V posledních letech se o něm ale mluvilo spíše ve spojitosti s alkoholem, drogami a jeho chátrajícím zdravotním stavem. Zemřel 25. listopadu 2020 na infarkt myokardu.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru