Menu

Co je nového?

Aston Martin začal přestavovat svoje stará auta na elelektromobily

Sdílení
Foto: Aston Martin

Už jste o tom možná něco slyšeli, ve světě existují výrobci, kteří přestaví vašeho veterána na elektromobil. Jenže zatímco dřív to byla ryze indiviudální záležitost, tak teď se z toho stává trend. Po Jaguaru s tím přichází i další tradiční britská značka – Aston Martin představuje úpravu jménem EV Cassete.

reklama


Vzpomínáte na svatbu prince Harryho s krásnou Megan? Ti dva pak sedli do Jaguaru E-Type a neslyšně odjeli z kostela. A proč neslyšně? Protože ten nádherný roadster zapůjčený samotnou automobilkou poháněl elektromotor! Šlo o vůz divize Jaguar Land Rover Classic z roku 1961, do kterého technici implementovali elektormotor s výkonem 220 kW. A rovnou řekli, že může jít jen o dočasné řešení, protože vše je vymyšleno tak, aby se do auta mohl vrátit původní řadový šestiválec.No a úplně stejně to teď pořešila i další britská automobilka. Aston Martin sice připravuje už pro letošní rok luxusní elektrickou limuzínu Rapide, ale zároveň přichází s koncepcí přestavby veteránů na elektrický pohon. Systém, kterému říká EV Cassete, je navržený tak, aby se dal jednoduše implementovat do staršího auta aniž by došlo k nějakým změnám v jeho konstrukci.

reklama

Původní motor zkrátka nahradí elektromotor a místo pro nádrž obsadí elektrické baterie, případně se uloží ještě jeden pack do zavazadlového prostoru. Jediná věc navíc je malý LCD displej na palubní desce, který ukazuje stav baterií a funkčnost celé soustavy.

Podle Astonu je tohle jedna z cest jak dál provozovat stará auta, a jak zachránit dědictví značky. Pokud totiž některá města opravdu zakážou vjezd aut se spalovacími motory, tak majitelé takto upravených veteránů s tím nebudou mít žádný problém.Další výhoda by měla být v tom, že to může být záchrana pro auta s nenávratně poškozeným motorem, kterým tato úprava vdechne nový život… A stejně jako u Jaguaru, tak i tady se lze kdykoliv vrátit k původnímu řešení se spalovacím motorem, takže auto neztratí nic ze své historické hodnoty.


Svět už nebude nikdy jako dřív! James Bond bude jezdit v elektromobilu


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru