Menu

Co je nového?

Balík vám nově doručí do kufru auta! Škodovka už službu testuje

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Mysleli jste si, že budoucnost doručování zásilek je spojená s drony? Omyl! Kurýři vám budou již brzy doručovat balíky rovnou do kufru vašeho auta, i když budete zrovna třeba v práci.

reklama

Tuzemská automobilka Škoda už nyní zahájila spolupráci s některými předními českými e-shopy a novou službu nyní testuje. Brzy by ji mohli začít využívat první zákazníci.


O co jde? V mobilní aplikaci jednoduše označíte polohu vašeho vozu, zadáte registrační značku a kurýr vám zásilku z e-shopu doručí přímo do zavazadlového prostoru vašeho auta. Jednoduché jako facka!

reklama


Aby mohl zákazník službu využívat, dá příslušnému partnerovi souhlas skrze mobilní aplikaci. V případě objednávky se kurýrovi prostřednictvím GPS zobrazí pozice vozu pro následnou dodávku. Ten pak získá jednorázový zabezpečený přístup, pomocí něhož zavazadlový prostor vozu v předem definovaném časovém intervalu prostřednictvím platformy otevře. Kurýr vloží zásilku do zavazadlového prostoru, zamkne pomocí mobilní aplikace vůz a zákazník obdrží zprávu o úspěšném doručení.

„Tento pilotní projekt je konkrétní ukázkou toho, jak pomocí nejmodernějších technologií usnadníme a zpříjemníme lidem jejich každodenní život. Těším se na to, že tento projekt společně s našimi partnery dále rozvineme,“ říká k projektu vedoucí Škoda Auto DigiLabu Jarmila Plachá.

Velký důraz se samozřejmě klade na bezpečnost. Výměna dat probíhá v kódované podobě, kromě toho může kurýr vůz otevřít pouze v krátkém časovém úseku, jehož délku stanovuje sám zákazník. I tak bude nejspíš chvíli trvat, než si na novinku zákazníci zvyknou.Každopádně novou službu vítají i samotní prodejci, do testovacího provozu se tak přihlásili hned dva čelní hráči českého e-shopového trhu, do kufrů aut tak budou brzy zavážet například Alza.cz nebo Rohlik.cz.

reklama

„Od svého vzniku je Rohlik.cz projektem, který si dal za cíl zlepšovat zákaznickou zkušenost spojenou s nákupem potravin. Doručování do kufru auta je inovací, která napomáhá naplňování této mise. Našim zákazníkům nabídneme další v řadě unikátních způsobů, jak pohodlně nakoupit a ušetřit čas a námahu,“ říká o projektu například zakladatel rozvozové společnosti Rohlik.cz Tomáš Čupr.

Zdali se služba uchytí a dostatečně rozšíří, ukáže až čas. Na rozdíl od možnosti doručování pomocí dronů jí ale nestojí v cestě tolik legislativních překážek. Tak uvidíme!


Bezklíčové odemykání? Z 237 testovaných aut se „zlodějům“ nepodařilo otevřít jen tři!


A co vy? Využívali byste služby doručování zásilek přímo do kufru vašeho auta, nebo byste do něj z bezpečnostních důvodů raději kurýra nepouštěli? Podělte se o svůj názor v diskuzi!

One comment

  • Pavel Kopecky

    6. 6. 2020 - 11:27

    Tak počítám že to půjde jen u novějších vozu Škoda který už mají zamykání kufru v elektronice. Jinak jak by si mohli otevřít kufr třeba nějaký Octavie tak leda páčidlem. A bude se jednat asi jen o menší zásilky že? Jinak já když si něco objednávám tak přes tuhle kurýrní službu https://www.olzalogistic.cz/o-nas dopravuji i větší množství balíku. A kdy by měla být tahle funkce kuryr v provozu?

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru