Menu

Co je nového?

Blog: Svědkové kojení

Sdílení
Foto: Depositphotos

Čas od času zahýbe českou společností debata o kojení. Účastníci takové debaty se přou především o to, zda je správné či vhodné kojit na veřejnosti.


Pokud žena kojí svého potomka ve veřejném prostoru, před cizími lidmi, má pro to dobrý důvod. Nejde o plezír, provokaci nebo dokonce úchylku, jak se nám snaží mnozí „slušní lidé“ nakukat. Žádná žena své ňadro v této situaci nevystavuje na odiv. Naopak. Snaží se být decentní a pokud možno neukazovat nic intimního.


Přítomní lidé pak mají nejméně dvě možnosti. Mohou se na ženu dívat, což právě kojící matce bude pravděpodobně nepříjemné, nebo odvrátit zrak jinam, což je ideální řešení pro obě strany.

Zíráte snad na člověka, který močí v mobilní toaletě (mušli)? Na člověka, který si v chladném počasí utírá nos? Hypnotizujete svým pohledem ostatní návštěvníky restaurace a sledujete, jak se cpou? Dítě, které je právě kojeno, chce jen to samé co vy – najíst se.

A proto: Matky, kojte!

Soudný člověk jim to vyčítat nebude, naopak bude mít radost, že se o své dítko dobře starají. A nad nesmyslnými debatami mávne rukou. Protože pouhé mávnutí ruky stačí, aby další nafouknutá bublina praskla.


Tyto bitvy o bubliny ale přece jenom mají jednu světlou stránku. Jsou důkazem toho, že žijeme v ohromném blahobytu. Jinak by dlouhá řada hlupáků a podobně dlouhá řada domnělých intelektuálů neměly čas a zájem řešit banality všedních dnů s takovou vervou, jako by jim šlo i život.

Naštěstí tyto debaty většinou rychle končí. I proto, že není o čem debatovat.

Chcete se také na stránkách Mzone.cz podělit o svůj názor nebo se vypsat z něčeho, co vás trápí? Blogovat můžete i vy! Své příspěvky zasílejte na e-mail redakce@mzone.cz a do předmětu uveďte heslo „Blog“.


Chcete být scientologem? Ne, děkuji


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru