Menu

Co je nového?

Chcete být scientologem? Ne, děkuji

Sdílení
Foto: Depositphotos

Kdyby se měla scientologie charakterizovat jedním slovem, asi by tím slovem byla SEKTA. A to ve své nejhorší podobě, kterou si pod tím slovem umíte představit.


Mladé náboženské hnutí, které by rádo svým ovečkám dopřálo nesmrtelnost a přeťalo tak koloběh zrození a smrti vzniklo v padesátých letech v USA. Věří, že všechny křivdy světa jsou pozůstatkem traumat z minulých životů a snaží se je „vyléčit“ tím, že člověka vystavuje traumatům tak dlouho, než úplně otupí. Absurdní? Rozhodně! Šílené? Bezpochyby. Ale to ještě není všechno.


Scientologové se tváří, že hájí práva poctivých lidí. Ono to s tím ale nebude zase tak horké. Jasně daná hierarchie této církve už sama o sobě napovídá, že „vyvoleným“ nemůže být každý člen této rychle rostoucí organizace. Elitní odnož Sea Organization je velmi uzavřená skupina, ze které není jednoduché odejít.

Jen tak mimochodem, když vstupujete do této elitářské skupiny, musíte podepsat kontrakt, ve kterém slíbíte, že budete církvi sloužit celou miliardu let. Miliardu, čtete správně!

V praxi jste ale v podstatě otrokem církve, pracujete klidně 19 hodin denně přímo pro společnost, a když se vám nepodaří úkol splnit, jste krutě potrestán. Třeba umístěním na samotku bez oken, kde každý den sepisujete jako prvňáček, co všechno jste udělal špatně. A to ani nezmiňujeme, že nemáte žádné vlastní peníze, protože jako člen církve pracujete pro společnost a všechno co k životu potřebujete, dostanete v práci, kde v podstatě trávíte většinu svého času.


Jak si dobře vybrat svědka, když se chystáte do chomoutu


Vrcholem absurdity je pak hýčkání hollywoodských star, kteří scientologii propadli, scientologičtí pohlaváři moc dobře vědí, že se jim jejich tučná konta jistě budou hodit. Celebrity proto mají speciální zacházení a nábory probíhají ve velmi opulentním stylu.

O tom, jak to ve scientologické církvi chodí, se velmi výrazně rozepsala herečka Leah Remini, které se podařilo ze spáru této sekty uniknout po 30 letech.

Nejvíce si bere na paškál asi nejznámějšího scientologa Toma Cruise, jeho posedlost scientologickými pravidly se stává už téměř kultovní. Za všechny excentrické názory jmenujme ten, kdy jeho manželka Katie Holmes nesměla při porodu dcery Suri vydat ani hlásku, protože klidný příchod na svět je podle scientologů to nejvíc, co svému dítěti můžete předat. Dost bychom Tomovi přáli, aby za úplného ticha rodil on sám, ale to se nám bohužel asi nepoštěstí.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru