Menu

Co je nového?

Bollywood a 6 nejlepších filmů roku 2017

Sdílení
Zdroj: youtube.com

Máte chuť na netradiční podívanou? Nudíte se u hollywoodské produkce a všechny alternativní filmy už máte na seznamu odškrtané? Zkuste zabrousit do bollywoodských vod.

reklama

Pestrý repertoár indické kinematografie určené především pro východní země je skoro nekonečný.  Není se čemu divit, když jde o největší filmovou produkci světa. Tržby sice nedosahují hollywoodských sum, ale druhé místo světové filmové produkce obhajuje úspěšně. A i když kvalitu často drtí kvantita, je z čeho vybírat, pokud víte jak.  My vám přinášíme top snímky minulého roku, abyste se snáze dostali pod kůži zcela neokoukaného plátna a vyhnuli se průměrnému braku.


Většinu filmů stáhnete v původním znění. Anglické titulky ale seženete a alespoň se zase trochu potrénujete. Tyhle filmy za trochu námahy stojí!

reklama

Nejlepší bollywoodské filmy roku 2017

1. Newton

Zcela netradiční snímek s realistickým tématem je posazený do roviny komedie a dramatu. Film získal osm nominací a byl vybrán jako nejlepší cizojazyčný film 90th Academy Awards. V hlavní roli je naivní vládní úředník, který je vyslán do džungle střední Indie, aby dohlídnul na spravedlivé a svobodné volby. Zajímavý vhled do relativně složitého tématu je naservírován s překvapivou lehkostí.

2. Ajji

Pozor, tohle je brutální pohádka o nevinnosti, zločinu a pomstě desetileté vnučky, která nemusí být pro všechny. Narace ale i kamera jsou ucházející, takže pokud si chcete oddychnout od hollywoodských dramat, tohle může být ono.

3. Secret Superstar

Ve zkratce jde o muzikální drama. Hlavní roli ztvárňuje patnáctiletá hudebně talentovaná dívka s touhou účastnit se populární soutěže. Naráží nejen na zkostnatělého otce vzývajícího tradiční pořádky, ale i na svou matku. Zajímavě natočený snímek je ukázka toho, jak odhodlání může bořit zajeté pořádky.

4. Toilet: Ek Prem Katha

Hledáte-li odlehčenější téma, nabízí se komedie s romantickým tónem. Hlavní hrdina Akshay se provdá za ženu z vedlejší vesnice. Před svatbou ji jaksi zapomněl obeznámit s dispozicemi jeho domu. Jakmile liberálně smýšlející Jaya zjistí, že v něm není záchod, bude rozvod to jediné, co bude chtít s manželem řešit.

5. Lipstick Under My Burkha

Další dramatický snímek nás seznamuje s osudy čtyř žen z ne zrovna dobrých poměrů. Jejich životy jsou protkané sexem, lží, podvody, přestupky a především skrýváním. To všechno podstupují jen proto, aby mohly žít tak, jak si přejí.

6. Baahubali 2: The Conclusion

Film navazuje na první díl, který je naprosto oprávněně největší kasovní trhák indických vod. V megalomanském pojetí a extravagantním ztvárnění se produkce vyřádila i teď. Perfektní herecké výkony jsou postavené na mýtickém příběhu. Jde o změť historického dramatu i akčního a fantasy žánru. Rozhodně ale doporučujeme dát si nejdříve první díl. Čekejte tanec, hudbu, krev i vášeň na barevném pozadí, kde je propracovaný každý detail.


Nejlepší filmy roku 2018: Hollywood na scestí, nejzajímavější film neměl jít vůbec do kin!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru