Menu

Co je nového?

Brutální, zábavné a mistrovské! Tenkrát v Hollywoodu je podle kritiků nejlepším Tarantinovým filmem od Pulp Fiction

Sdílení
Foto: Sony Pictures

Quentin Tarantino se vrací a evidentně je v pořádné formě! Kriminální thriller Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood) od Quentina Tarantina bezpochyby patří k nejočekávanějším titulům letošního roku.


Vidět pohromadě Brada Pitta, Leonarda DiCapria a Al Pacina je samo o sobě k nezaplacení. Když si k tomu ale přičtete, že tato trojice hollywoodských hvězd bude ve filmu vystupovat pod taktovkou geniálního Quentina Tarantina, je prostě nemožné, abyste se po zhlédnutí traileru netěšili jako malé děti. A to výčet známých hereckých osobností ještě zdaleka nekončí!


Once Upon a Time in Hollywood bude mimo jiné i snímkem o natáčení filmů, kde se DiCaprio představí jako herec Rick Dalton, ztvárňující například zabijáka nacistů či kovboje. Hereckých rolí talentovaného Daltona však v připravované tarantinovce uvidíme určitě mnohem víc. A aby toho nebylo málo, Rick Dalton si zabojuje i s legendárním Bruce Leem.V našich kinech se ho dočkáme až v půlce srpna, ale film si už odbyl světovou premiéru na filmovém festivalu v Cannes. K dispozici tak už máme první reakce kritiků. Co na Tarantinovu novinku říkají? Čeká nás mistrovské dílo či hořké zklamání?

Zdá se, že Tarantino ani tentokrát nezklamal a opět natočil fantastickou pecku. Na stránce Rotten Tomatoes má snímek po započtení 22 recenzí momentálně 91 % s ratingem 8,1/10. Na Metacritic zase svítí parádních 86 %.

„Je to milostný dopis pozlátku města konce 60. let? Je to příběh o smolném herci a jeho kaskadérovi? Pohádka, která svérázným způsobem zobrazuje vražedné běsnění Mansonovy rodiny? Odpověď zní: Ano, je to všechno výše napsané,“ vyjádřil se Jordan Farley.Jason Gorber na Twitteru napsal, že nová tarantinovka klidně může získat Zlatou palmu, případně cenu diváků. „Napínavé, provokativní, černohumorné, neuvěřitelně zneklidňující mistrovské dílo,“ dodal.

„Tarantino nežertoval, když tvrdil, že tento film je nejpodobnější Pulp Fiction,“ napsal Jordan Ruimy a doplnil, že režisér vytvořil opravdu skvělou mozaiku postav a příběhů, která vyvrcholí v překvapivém, šíleném a dojemném finále. Jiní kritici zase film viděli jako kombinaci Jackie Brown a Inglorious Basterds.

Kyle Buchanan se také vyjádřil víceméně pozitivně, ačkoli dodal, že film ještě bude muset strávit. Pochválil však výkon Leonarda DiCapria, který byl podle něj „famózní, vtipný a přesný“.


Tenkrát v Hollywoodu: Tarantinova óda na továrnu na sny v prvním traileru


„Myslím, že Tenkrát v Hollywoodu bude kritiky rozdělovat,“ poznamenal Chris Knight s tím, že je sám ohledně filmu na vážkách. „Ale převažuje ve mně část, která si snímek užila,“ dodal s tím, že by velmi rád znal názor Romana Polanského (Sharon Tate, kterou hraje Margot Robbie, byla v době vraždy jeho manželkou).

„Proč se nikdo nezmiňuje o Margot Robbie? Ta je přeci srdcem a duší tohoto filmu. Její Sharon Tate je nejlidštější a nejvýraznější postava snímku. Téměř každá scéna, ve které je, je neskutečně silná,“ napsal Jordan Ruimy.

Chválu si také odnesli Brad Pitt, Dakota Fanning, Timothy Olyphant, Bruce Dern, Mike Moh, Luke Perry, Lena Dunham či Damien Lewis.John Bleasdale ve své recenzi snímku udělil 100 % a prohlásil, že jde o „odvážný, nádherný a brutální a nejlepší Tarantinův film od Kill Bill a možná i od Pulp Fiction“.


Jordan Ruimy podotkl, že jde zatím o nejosobnější Tarantinův film. „Můžete cítit, jaký dopad asi měly Mansonovy vraždy na šetiletého Quentina v roce 1969.“

„Film je plný odkazů a poct seriálům, starým filmům či starým reklamním spotům. Tarantino dává volný průchod všemu, co miloval jako dítě,“ napsal Steve Pond.

Snímek má slušných 165 minut a někteří recenzenti mu tento fakt vytýkali. Místy se jim film zkrátka dost vlekl, nešlo však o nic, co by jim výrazněji narušilo zážitek. A jak se Tarantino popral s neslavnými vraždami Mansonovy rodiny?


„Absolutně šílené, dezorientace, nezodpovědné, ale brilantní,“ vyjádřil se o dané scéně Peter Bradshaw. Robbie Collin napsal, že vyobrazení samotných vražd je bezpochyby nejvíce šokující scénou z celé Tarantinovy tvorby.Podle Davida Sextona si násilí celkově užijeme víc než dost. Dokonce více než je klasický Quentinův standard. „Pokud to není Tarantinův nejlepší film, tak je to minimálně výjimečné shrnutí jeho dosavadní kariéry,“ dodal Sexton.


Clooney se po 20 letech vrací k televizi! Natočil seriál podle knižní klasiky inspirované Švejkem


Zdá se tedy, že v kinech nás žádné zklamání nečeká. Dosavadní ohlasy hovoří o pořádně stylovém, mrazivém, vtipném i odvážném snímku.


Samotný Tarantino důrazně doporučuje, aby se diváci vyhýbali jakýmkoli spoilerům. Evidentně se tedy v kinosálech můžeme těšit na nejedno překvapení. Česká premiéra se uskuteční 15. srpna 2019.


Na trailer s pořadovým číslem 2 se můžete podívat zde:

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru