Menu

Co je nového?

Bude se znovu vyrábět Trabant a Trump znárodnil Harley-Davidson! Aprílové články zbořily internet

Sdílení
Foto: Poschwatta automotive, Harley-Davidson, Škoda Auto

Na začátku tohoto týdne si mohli čtenáři českých webů přečíst celou řadu aprílových článků. Redakce Mzone.cz se z důvodu velkého množství dezinformačních webů, zhoršené schopnosti některých čtenářů rozpoznávat nepravdivé informace a také někdy nepochopitelných kroků a výroků na české politické scéně rozhodla aprílový článek vynechat. Zpětně jsme ale pro vás připravili přehled těch nejlepších, které u nás vyšly. A zaměřili jsme se na automobilové prostředí!


Majstrštyk z Garáže

Suveréně nejvíc rozbila český internet zpráva webu Garáž.cz o znovuobnovení výroby Trabantů. Mluvilo se o tom všude. Na jednom z největších českých rádií tuto informaci dokonce potvrdil ve vysílání moderátor, načež do rádia přišlo na dvacet tisíc reakcí od posluchačů.

„Klíčová je pro tvůrce nového vozu bytelnost a spolehlivost, obrovské to výsady už předchozího Trabantu. Plasty v kabině tak budou tvrzené, aby odolaly poškrábání, a co nebude pevně přišroubované, to bude přitlučené hřebíkem, aby nenechavci nemohli nic rozkrást. Proto také pro pohon využijí osvědčený karburátorový dvoutaktní dvouválec, který se vyznačoval velmi nízkou provozní spotřebou a kultivovaným chodem; tedy jakmile jste si zvykli na vibrace a hluk,” stálo například na webu Garáž.cz, patřícímu české internetové jedničce Seznam.cz.

Dále se v článku mluví o tom, že karoserie se bude vyrábět z recyklovaných PET lahví nebo že baterii bude za jízdy dobíjet posádka šlapáním do pedálů. Ani takové informace nebránily v pondělí 1. dubna lidem článku uvěřit. Podle zástupců redakce Garáže dorazilo během pondělního dne dokonce do Mototechny 15 objednávek na nového Trabanta. No chápete to?!?U Trumpa člověk nikdy neví

Dalším hezkým automobilovým Aprílem byl článek webu Autoweb.cz. Ten oznámil, že americký prezident Donald Trump znárodnil výrobce motocyklů Harley-Davidson. A v redakci se nebáli ani smyšlených citací.

„Při následující tiskové konferenci s nazvané „To už není Harley – Make Harley Great Again!” zastavil s okamžitou platností vývoj “všech těch elektrických nesmyslů” (pozn.: v originálním znění all that electropowered bullshit) a nařídil obnovit výrobu vybraných modelů z let 1945, 1968 a 2003. Při dotazech novinářů na emisní a hlukové předpisy reagoval slovy “Loud pipes save lives, eurobuzny ať si trhnou,” stojí na Autowebu.

Článek je, podobně jako ten na Garáži, plný takových za vlasy přitažených informací, přesto mu řada čtenářů uvěřila. Ono se ale v tomhle případě není moc čemu divit, u amerického prezidenta totiž člověk nikdy neví…Personifikovaná Scala

A Apríla si neodpustila ani tuzemská automobilka Škoda. Tak v pondělí 1. dubna rozeslala tiskovou zprávu, ve které nabízela možnost individualizace pro jejich nový model Škoda Scala. Na kufr vozu nabízela místo nápisu Škoda jméno na přání.

„Budoucí majitelé modelu budou moci propůjčit svému vozu Scala díky výjimečné možnosti individualizace obzvlášť osobní ráz. S technologií rapidního 3D tisku vyvinutou společností Škoda Auto je možné nahradit jednotlivá písmena nápisu ŠKODA na zádi vozu jménem na přání. V konfigurátoru je tato volba k dispozici s okamžitou platností,” stálo v tiskové zprávě.


A zdá se, že ve Škodovce nedomysleli, co taková zpráva spustí. Pravděpodobně začali zákazníci tuto možnost v konfigurátoru vozů opravdu poptávat, protože hned druhý den přišla do redakcí tisková zpráva s názvem „Individualizace názvu na pátých dveřích modelu ŠKODA SCALA byl aprílový žert”. V ní bylo vysvětleno, že taková možnost u modelu Scala ve skutečnosti nebude.


Na závěr nám to nedá a musíme to napsat: Lidi, proboha, přemýšlejte trochu u toho, když něco čtete na internetu!


Vtipné video: Takhle se vyráběly Trabanty!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru