Menu

Co je nového?

Vtipné video: Takhle se vyráběly Trabanty!

Sdílení
Foto: Youtube

Trabant letos slaví své 61. narozeniny a co si budeme povídat, tohle auto zná prostě každý. Na dnešních silnicích ho sice už tak často nepotkáme, v živé paměti ho ale stále většina dospělých nosí. Pojďte se podívat, jak se tahle legenda vyráběla!

reklama

Trabant byl vlastně zastaralým vozem už v době svého vzniku. Tohle roztomilé auto zkrátka objektivně nebylo dobré nikdy, přesto si ho spousta lidí zamilovala. Bylo pro ně totiž v tehdejší době jedinou možností.

Svou premiéru si Trabant odbyl už v roce 1957, vyráběn byl ale až do roku 1991. Neuvěřitelné, co?

Trabanty se vyráběly v saském městě Zwickau a pokud si představujete moderní výrobu plnou robotizovaných strojů a přesně sedících součástek, tak jste na omylu. Jak ukazuje video níže, šlo někdy o pořádně hrubou práci. Dělníci v továrně byli vybaveni nářadím, jaké byste čekali spíše u instalatéra, a pomocí hrubé síly dolaďovali trabanty “k dokonalosti”.

reklama

Nesedí dveře? Nevadí, stačí pár ran kladívkem na určité místo a hned všechno lícuje.

Video končí vodotěsnou zkouškou, kterou trabanty na závěr výroby podstupovaly. Jinými slovy – auto je pod sprchou a uvnitř sedí německý týpek s knírkem (nebo tenhle ho nemá?) a za pomoci baterky bedlivě kontroluje, jestli auto těsní. Vymakané, co?

Poslední trabant sjel z linky v německém Cvikově 30. dubna 1991. Uzavřela se tak jedna dlouhá éra, po které zbyly jen vzpomínky, ale taky řada vtipů.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru