Menu

Co je nového?

Vtipné video: Takhle se vyráběly Trabanty!

Sdílení
Foto: Youtube

Trabant letos slaví své 61. narozeniny a co si budeme povídat, tohle auto zná prostě každý. Na dnešních silnicích ho sice už tak často nepotkáme, v živé paměti ho ale stále většina dospělých nosí. Pojďte se podívat, jak se tahle legenda vyráběla!

reklama

Trabant byl vlastně zastaralým vozem už v době svého vzniku. Tohle roztomilé auto zkrátka objektivně nebylo dobré nikdy, přesto si ho spousta lidí zamilovala. Bylo pro ně totiž v tehdejší době jedinou možností.

Svou premiéru si Trabant odbyl už v roce 1957, vyráběn byl ale až do roku 1991. Neuvěřitelné, co?

Trabanty se vyráběly v saském městě Zwickau a pokud si představujete moderní výrobu plnou robotizovaných strojů a přesně sedících součástek, tak jste na omylu. Jak ukazuje video níže, šlo někdy o pořádně hrubou práci. Dělníci v továrně byli vybaveni nářadím, jaké byste čekali spíše u instalatéra, a pomocí hrubé síly dolaďovali trabanty “k dokonalosti”.

Nesedí dveře? Nevadí, stačí pár ran kladívkem na určité místo a hned všechno lícuje.

Video končí vodotěsnou zkouškou, kterou trabanty na závěr výroby podstupovaly. Jinými slovy – auto je pod sprchou a uvnitř sedí německý týpek s knírkem (nebo tenhle ho nemá?) a za pomoci baterky bedlivě kontroluje, jestli auto těsní. Vymakané, co?

Poslední trabant sjel z linky v německém Cvikově 30. dubna 1991. Uzavřela se tak jedna dlouhá éra, po které zbyly jen vzpomínky, ale taky řada vtipů.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru