Menu

Co je nového?

Celebrity versus zákon aneb když se hvězdám nedaří

Sdílení
Foto: Depositphotos

Mohlo by se zdát, že hollywoodským celebritám projde všechno, ale nenechte se zmást, ani filmovým hvězdám se nevyhýbá střet se zákonem. Kdo je černou ovcí filmu a kdo se polepšil? Mrkněte s námi!


Kevin Spacey

Začneme pěkně zostra nejaktuálnější kauzou, v pondělí 7. ledna začalo soudní přelíčení s oscarovým hercem Kevinem Spaceym, který čelí obvinění z podávání alkoholu mladistvému chlapci a jeho následnému osahávání. Stejnému obvinění musel čelit i v loňském roce, vše se ale urovnalo omluvou. Jak to dopadne v tomto případě je zatím ve hvězdách, Kevinovi ale už teď obvinění ztrpčuje život, přišel kvůli němu o hlavní roli v populárním seriálu Dům z karet.


Mark Wahlberg

Mark je typickým příkladem polepšeného hocha. Jako teenager se protloukal životem jak se dalo, žil na ulici, krádeže a drogy byly jeho denním chlebem.

V 16 letech brutálně napadl skupinu Vietnamců, z nichž jednoho zbil do bezvědomí a druhého oslepil na jedno oko. Za rasistický čin byl odsouzen ke dvěma létům natvrdo, nakonec si ale odseděl pouhých 45 dní.

I to ale stačilo k tomu, aby od základu překopal svůj život, začal makat na svojí postavě a vrhl se do nového hudebního projektu pod pseudonymem Marky Mark.


Winona Ryder

Asi nejznámější kleptomanka Hollywoodu. Člověk by si řekl, že nadaná kráska s tučným kontem nemá krádeže oblečení absolutně za potřebí, touha vlastnit věci bez placení ale byla pro Winonu silnější. V roce 2002 si od soudu odnesla tříletou podmínku, 480 hodin veřejně prospěšných prací a tučnou pokutu, která o dost převyšovala hodnotu ukradeného šatstva. Stáhla se do ústraní a dlouho hrála jen v nízkorozpočtových filmech, postupně se ale na herecké výsluní zvládla znovu vyšplhat.


Matthew Broderick

Oblíbený newyorčan si v roce 1987 vyrazil s přítelkyní Jennifer Grey (ano, je to ta kudrnatá z Hříšného tance) na krátkou dovolenou do vlasti svého otce, Severního Irska. Rozhodli si užít si pořádný roadtrip a tak se vydali ve vypůjčeném BMW 316 vstříc novým zážitkům.

Když se na místní čerpací stanici ptali na cestu, rozhodli se zariskovat a zvolit tu „hloupější variantu“, která nakonec byla osudná dvěma Irkám, s nimiž se Broderick čelně srazil.

Pravděpodobně nezvládl řízení, někteří znalci prohlásili, že mu bylo osudným řízení vlevo. Hrozilo mu až 10 let vězení, nakonec ale vyvázl jen s pokutou 175 dolarů, což se pochopitelně pozůstalým moc nelíbilo a nazvali rozsudek doslova ostudou spravedlnosti.


Morgan Freeman

Nikomu nemohla v loňském roce uniknout masivní kampaň „metoo“ zaměřená na boj proti sexuálnímu obtěžování. Nařčení se nevyhnul ani osmdesátiletý Morgan Freeman, který byl celou kariéru považován za vzor slušnosti a počestnosti. Celou řadu osmi obvinění odstartovala Freemanova asistentka, které údajně zvedl sukni a okomentoval barvu jejích kalhotek. K soudu se „lehce za vlasy přitažená“ kauza pravděpodobně nedostane, ale Freeman už nemilosrdně spadnul do kategorie chlípníků a vošoustů.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru