Menu

Co je nového?

České mikrokanceláře sbírají ve světě jedno ocenění za druhým

Sdílení
Foto: SilentLab

Mikrokanceláře české firmy SilentLab sesbíraly v uplynulém roce celkem čtyři prestižní designová ocenění. Nejnovějším přírůstkem je cena Good Design Awards, kterou už od roku 1950 uděluje Chicagské muzeum architektury a designu.

reklama

V kategorii Nábytek porotu prestižní ceny zaujaly hned dvě mikrokanceláře Microoffice Prime a Quadrio I. Mezi ostatními oceněnými se objevily produkty značek jako jsou Ferrari, Philips, Zaha Hadid Design nebo Hely Hansen. „Jsem nesmírně rád, že se české mikrokanceláře v loňském roce zařadily mezi špičku světových designových produktů a získaly řadu mezinárodních cen,“ komentuje situaci zakladatel firmy SilentLab Jaroslav Vendl a dodává: „Rok 2020 byl nevšední v mnoha směrech, a proto si takových ocenění velmi vážíme. Jsou pro nás odměnou, hnacím motorem ale i nemalým závazkem do budoucna“.


Obě mikrokanceláře na první pohled zaujmou svým minimalismem.

reklama

Microoffice Prime je samostatný prostor, kde můžete v klidu a soukromí telefonovat či přemýšlet. Dvě skleněné stěny propouští dovnitř dostatečné množství světla a zároveň umožní zachovat si kontakt s kanceláří. Microoffice Quadrio I pak poskytne ideální prostor pro setkání s kolegy. Pojme až čtyři osoby a je tak ideálním místem pro rychlá jednání či důvěrný rozhovor. 

Hlučnost na pracovišti považuje druhý spoluzakladatel SilentLab Jan Kaňka za největší problém, který firmy z hlediska akustiky řeší: „Špatně si rozumíte, chybí vám pocit soukromí, nemáte možnost se soustředit na práci, nemáte kam jít vyřídit telefonát – na chodbě nebo schodišti je ozvěna, v kuchyňce další tři lidi s telefony… Znáte to.“ Mobilní mikrokancelář všechny tyto problémy vyřeší a jako bonus se stane i pěkným doplňkem interiéru.


Mikrokancelář Microoffice Prime

Unikátního spojení funkčnosti a designu si všimly i zahraniční odborné poroty. Jednotlivé produkty české společnosti získaly za poslední dva roky mnoho ocenění. V roce 2019 obdržely ocenění Red Dot Design Award a BigSee Award. V minulém roce obhájily BigSee Award a navíc se sbírka cen rozrostla o German Design Award, Archiproducts Design Awards a Good Design Awards. Všechna ocenění mají společný cíl – objevit jedinečný designový potenciál napříč různými kategoriemi produktů.


Česká společnost SilentLab stojí za originálním akustickým konceptem, díky kterému odhluční jakýkoli interiér a přinese klid a soukromí i do těch nejhlučnějších prostor. V jejím týmu jsou experti na akustiku, a proto všechny své akustické produkty sama navrhuje i vyrábí. Dokáže tak poskytnout komplexní akustiku na klíč, včetně zcela atypických řešení. Dbá přitom na maximální funkčnost i design produktů.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru