Menu

Co je nového?

Co čte boháč Bill Gates? 5 jeho tipů na knihy roku

Sdílení
Foto: Youtube

Jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates se s veřejností podělil o svůj seznam četby. Zakladatel společnosti Microsoft vybral 5 knih, kterého v roce 2018 zaujaly nejvíc.


Mezi Gatesovu oblíbenou četbu patří memoáry, knihy, které ho mohou něčemu přiučit, i průvodci současnými i budoucími technologiemi. „Pokud hledáte plnohodnotný dar pro přítele nebo rodinu, nemůžete těmito knihami minout cíl,“ říká filantrop ve svém videu.

Mezi pět jeho oblíbených knih patří „Educated“ od Tary Westover, která sepsala své paměti. Tara vyrůstala s mormonskými rodiči a v knize popisuje, jak se z jejich vlivu útěkem vymanila.

Autorem další knihy, na kterou Gates upozorňuje, je izraelský historik Juval Noach Harari. U nás vyšly v překladu jeho Stručné dějiny lidstva. Gates upozorňuje na jeho zatím do češtiny nepřeloženou knihu „21 Lessons for the 21st Century“.


Andy Puddicombe je známý především pro svou knihu Ukliďte si v hlavě, která vyšla i u nás. Bill Gates však upozorňuje na jeho knihu “Meditation and Mindfulness.”Letos publikovanou knihu “Army of None: Autonomous Weapons and the Future of War” napsal Paul Scharre. “Je to kniha plná zajímavých myšlenek. Je o tom, jak budou armády vypadat v budoucnosti,” popisuje obsah knihy Gates.


Poslední knihou je “Bad Blood: Secrets and Lies in a Silicon Valley Startup”, kterou napsal John Carreyou. Je to thriller s tragickým koncem. Gates doufá, že si i přes vánoční svátky najde čas na čtení. A co vy?


Jak být dobrým lovcem knihNapište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru