Menu

Co je nového?

Darování semene je celkem nenáročná a dobře placená brigáda

Sdílení

Darování semene je celkem nenáročná a dobře placená brigáda je už zcela běžná věc a leckomu by mohla posloužit i jako fajn přivýdělek. Nedávno se objevily zprávy, že kvalita spermatu i u mladých mužů mezi 20-30 lety za poslední roky povážlivě klesla. Podmínkám pro dárcovství vyhovuje všem kritériím pouze jeden dárce z dvaceti. Proč tedy své sperminátory nedarovat? Rozšíříte svůj genofond bez placení alimentů a dokonce si naopak něco vyděláte!

reklama

Dárcem může být muž od 18 do 40 let, který se dobrovolně rozhodl darovat spermie. V České republice dostává dárce odměnu, a to asi 500 Kč za odběr. Odběrů je asi 20 v průběhu několika týdnů. V některých zemích je dárcovství zcela bez finanční odměny.

Darování spermií je zcela anonymní. Dítě nebo jeho zákonný zástupce si pouze může vyžádat po dobu 30-ti let zdravotní informace o dárci, ovšem bez údajů které by mohly vést k identifikaci dárce.

Takže žádný strach, že vám u dveří jednoho krásného dne zazvoní potomek toužící poznat svého biologického otce. Ovšem ani vy se nikdy nedovíte, zda bylo vaše sperma použito, kdo se stal jeho příjemkyní a kolik dětí se narodilo.

reklama

Darování semene

Dárce musí před darováním projít řadou vyšetření. V první řadě je proveden spermiogram vyšetření ejakulátu, který určí počet a pohyblivost spermií. Jsou testovány pohlavně přenosné a obecně infekční choroby jako jsou kapavka, syfilis, HIV, hepatitidy (B, C), chlamydiové infekce a tak dále. Je provedeno důkladné fyzické i psychické vyšetření. Také se provádí genetické vyšetření, a to jak obecné, tak i se zaměřením na některá dědičná onemocnění. Další podmínkou je vysokoškolské nebo středoškolské vzdělání ukončené maturitou.

Průběh darování semene začíná domluvou termínu vyšetření ejakulátu. Na vybrané klinice reprodukční medicíny vás zavedou do místnosti, kde budete mít soukromí na to, abyste se dostatečně uvolnil a měl atmosféru vhodnou k tomu, abyste mohl poskytnout „vzorek“. Po odběru Vám do hodiny sdělí výsledky. Pokud bude vaše semeno odpovídat požadované kvalitě, provedou vám hned i odběry krve na genetické vyšetření.

Darované semeno je po první návštěvě hluboce zmraženo na teplotu kapalného dusíku, tedy -196 stupňů Celsia. Po půl roce přichází dárce znovu a testy na HIV se opakují. Teprve pak se může sperma použít. Následně budete docházet v průběhu maximálně dvou měsíců na odběry ejakulátu – ideální je odevzdat cca 10 dávek. Po deseti návštěvách vám bude vyplacena polovina náhrad za odběry ve výši 5000 Kč. Tohle už je celkem fajn přivýdělek…

Pokud vše dobře dopadne, budete mít za chvíli dětí jako smetí úplně bez starostí a k tomu nějaké prašule na kontě. Tak se chlapi nebojte a vzhůru do toho!

A ještě jedna dobrá rada na závěr. Nikdy ať vás ani nenapadne darovat sperma takzvaně na vlastní pěst! Odpovědět na inzerát typu: „Ahoj, je mi 29 let a hledám dárce spermatu. Za úspěšné otěhotnění bych nabídla nějakou odměnu.“ Tohle zavání solidním průšvihem. Nikdo vám totiž nezaručí anonymitu. Taky se může stát, že vás pak dotyčná zažaluje kvůli alimentům. Následné testy DNA pak váš osud zpečetí. Těžko budete později vykládat, že vše bylo poněkud „jinak“.

reklama

Vědci potvrdili teorii, že jsou malí muži vzteklejší, a dokonce agresivnější než vysocí


Komentáře (6)

 • Maky

  26. 4. 2018 - 9:54

  Nenarocne to je, ale vetsinu “braigadniku” poslou po prvnim vysetreni dmu, protoze zivotosprava Cechu je otresna a presne to ma vliv na NEkvalitu spermatu.. Nelze pak timhle bordelem oplodnovat.. Podminky darovani zde na blogu — https://www.vimax.cz/darovani-spermii/

  Odpovědět
  • Vlastimil Haiduk

   5. 7. 2018 - 7:04

   Prosím,je mi čtyřicet let. Nejsem student ale jsem na prosto zdraví.Mám jen pooperaci kolene.Prosím rád bych daroval svoje spermie jsem jen po výkonu trestu.Má to také na něco vlyv?

   Odpovědět
 • Spermolog

  16. 12. 2019 - 16:21

  Dobrý den, Váš věk nehraje roli. Roli hraje 10 hrubek ve Vašich 4 větách. Na čtyři věty jsou u dárců povoleny maximálně 3 hrubky.

  Odpovědět
 • znedek trunecka

  19. 2. 2021 - 12:03

  dobrý den. trapi me dlouhodobe predcasna ejakulace. muze to mit nejaky vliv na darovani spermii? cetl jsem si o predcasne ejakulaci tady https://www.predatorus.cz/predcasna-ejakulace/ a pise se tam ze castym duvodem muze byt stres, piti alkoholu, uzkost.. vsechno tohle pocituji tak me zajima jestli i pres toto mohu darovat sperma. dekuju za odpovedi

  Odpovědět
  • Mzone

   20. 2. 2021 - 8:50

   Dobrý den, děkujeme za dotaz. Na to Vám my asi nejsme schopni odpovědět, ale určitě by Vám na to podali odpověď při vstupním vyšetření přímo na klinice. Hodně štěstí!

   Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru