Menu

Co je nového?

Defender OCTA: Přijíždí nejdrsnější a nejschopnější Defender všech dob

Sdílení
Foto: Land Rover

Představujeme vám nového hrdinu originální britské dobrodružné značky Defender: nový Defender OCTA. Nejdrsnější, nejschopnější a nejluxusnější verzi z rodiny nezastavitelných vozů s pohonem všech kol, který posouvá schopnosti Defenderu 110 na bezkonkurenční úroveň.

reklama

Verze OCTA, poháněná mild-hybridním V8 Twin Turbo o objemu 4,4 litru, je nejextrémnější a nejvýkonnější Defender všech dob. Jeho výkon 635 koní a točivý moment 750 Nm dovolují zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy, přičemž maximální točivý moment je k dispozici od pouhých 1800 min-1 do téměř 6000 min-1, což zajišťuje výjimečnou využitelnost parametrů motoru.

Výrazně přepracované komponenty podvozku s inovativními technologiemi, včetně systému 6D Dynamics, zajišťují, že dynamické schopnosti vozu jsou posunuty na zcela novou úroveň. Nový Defender OCTA vybavený 22“ koly z lehké slitiny a celoročními pneumatikami dosahuje maximální rychlosti 250 km/h.

Vzhled karoserie je odvážnější než kdykoli předtím a má výrazný charakter. Světlá výška je zvětšena, rozchod kol a podběhy rozšířeny a vytváří neskutečný dojem. Upravené nárazníky zajišťují lepší nájezdové úhly, zatímco odolná ochrana spodku vozu dodává řidiči jistotu při dalším prozkoumávání náročného terénu. A navíc má větší brodivost než jakýkoli předchozí sériově vyráběný Defender – až do hloubky jednoho metru.

reklama

Defender OCTA

„S novým Defenderem OCTA se nám podařilo naplno rozvinout potenciál Defenderu. Je to samotná definice šíře jeho schopností a důkaz toho, čeho můžeme dosáhnout s využitím těch nejlepších technologií a talentů v rámci naší konstrukční divize. Díky výkonnému V8, průlomovému systému podvozku 6D Dynamics, vynikajícím povrchovým úpravám a jedinečným detailům je vzácný, neuvěřitelně odolný a ve své podstatě žádoucí,“ řekl Mark Cameron, výkonný ředitel značky Defender.


Jméno nového Defenderu OCTA je odvozeno od nejtvrdšího a nejžádanějšího minerálu na Zemi – diamantu – a osmistěnného tvaru, který mu propůjčuje charakteristický vzhled a odolnost. Tento tvar inspiroval i novou charakteristickou grafiku, která z něho činí vlajkovou loď Defenderu – pevnou a odolnou, a přitom nápadnou a vzácnou.

Každý Defender OCTA nese kolem dokola novou diamantovou grafiku, včetně lesklého černého kosočtverce na panelu s charakteristickou grafikou uvnitř každého obráběného a pískovaného titanového disku.

Luxus Defenderu OCTA ztělesňuje Defender OCTA Edition One, který je k dispozici v prvním roce výroby. Vyznačuje se pečlivě vybranou výbavou, novou exkluzivní barvou karoserie Faroe Green v kombinaci s interiérem z bezešvé 3D tkaniny UltrafabricsTM PU v barvách Khaki a Ebony. Má nové detaily s povrchovou úpravou Chopped Carbon Fibre a 20“ kovanými koly z lehkých slitin s možností výběru terénních nebo volitelných speciálně vyvinutých pneumatik Advanced All-Terrain.

reklama

Nový Defender OCTA

Neuvěřitelné schopnosti a odolnost

Defender OCTA sedí o 28 mm výš a má o 68 mm rozšířený rozchod kol, což zajišťuje vynikající výšku a stabilitu. Pro zajištění bezkonkurenční jistoty a kontroly v jakémkoli terénu, maximálního zdvihu jednotlivých kol při jízdě v terénu i minimálních náklonů při jízdě na silnici, patří mezi přepracované komponenty zavěšení delší a pevnější ramena a jedinečné aktivní tlumiče s externími akumulátory. Defender OCTA je rovněž vybaven vylepšenými brzdami s kotouči o průměru 400 mm a třmeny Brembo na přední nápravě a nejstrmějším převodem řízení ze všech dosavadních Defenderů, který zajišťuje okamžité a přesné reakce.

Pro Defender OCTA musel být připraven na míru vytvořený testovací a vývojový program s více než 13 960 dodatečnými testy, včetně odolnosti při jízdě vysokou rychlostí v terénu i při vysokých rychlostech na silnici.

„Naši experti na vysoce výkonné vozy dosáhli s Defenderem OCTA nemožného, když v uplynulých třech letech neúnavně pracovali na vytvoření nejschopnějšího Defenderu, jaký byl kdy vyroben – bez ohledu na to, na jakém povrchu si ho zrovna užíváte. Přepracovali komponenty napříč celým vozem, aby zajistili, že Defender OCTA bude dokonalý společník pro epická dobrodružství kdekoli na planetě,“ řekl Jamal Hameedi, ředitel divize SVO automobilky Jaguar Land Rover.


Defender OCTA toho zvládne opravdu hodně

Pokročilá síť hydraulicky propojených plynule ovládaných poloaktivních tlumičů při jízdě na silnici prakticky eliminuje náklony karoserie v podélném i příčném směru a systém 6D Dynamics rovněž přispívá k nebývalému komfortu a kultivovanosti Defenderu. V drsném terénu systém 6D Dynamics dovoluje větší zdvihy kol a poradí si i s extrémnějšími překážkami, což znamená, že klienti mohou podnikat ještě delší dobrodružství a ve vynikajícím komfortu.


Veškeré schopnosti nového Defenderu OCTA, který umí samočinně rozpoznat, po jakém povrchu se pohybuje, a podle toho optimalizovat své dynamické nastavení, jsou zpřístupněny prostřednictvím vylepšených jízdních režimů. Vedle výchozího režimu Comfort poskytuje režim Dynamic maximální zážitek na silnici zaměřený na výkon tím, že upraví kalibraci řízení, plynu a podvozku vozu jediným stisknutím tlačítka na volantu.

reklama

Dlouhým stiskem stejného tlačítka je aktivován režim OCTA, vůbec první režim Defenderu pro jízdu v terénu zaměřený na výkon. Byl speciálně vyvinut pro zajištění maximální kontroly nad vozem. Režim OCTA rovněž otevírá přístup k režimu Off-Road Launch pro optimální akceleraci na nezpevněném povrchu. A v kombinaci s nejnižším stupněm kontroly trakce (TracDSC nebo DSC off) aktivuje i jedinečné nastavení Off-Road ABS pro optimální brzdný výkon na nezpevněném povrchu.

Pro techničtější manévry v terénu má řidič i nadále k dispozici známé režimy systému Terrain Response se specifickým nastavením pro písek, bláto a vyjeté koleje, trávu, štěrk, sníh a pomalou jízdu po kamenech – v kombinaci s asistenčními systémy řidiče pro jízdu v terénu, jako je ClearSight Ground View, který účinně zprůhledňuje kapotu, abyste měli lepší výhled a jistotu mimo zpevněné cesty.


Defender OCTA

Sebevědomá karoserie

Impozantní vzhled a zaměření Defenderu do každého terénu získává u provedení Defender OCTA nový rozměr. Je vybaven 33“ pneumatikami, což jsou největší pneumatiky, které kdy byly na sériový Defender použity, včetně pokročilých terénních pneumatik Goodyear vyvinutých speciálně pro Defender OCTA. To si vyžádalo rozšířené podběhy kol, které doplňují pro jízdu v terénu optimalizovanou přední část karoserie s unikátním designem mřížky chladiče, jež pouští více vzduchu pod kapotou do motorového prostoru. Nový zadní nárazník s integrovanými čtyřmi koncovkami výfuku, odolnou ochranu podvozku včetně přední ližiny z hliníkové slitiny s grafitovým povrchem a odkrytá přední a zadní tažná oka s povrchovou úpravou Phosphor Bronze.

reklama

Paleta barev Defenderu OCTA zahrnuje dva nové exkluzivní prémiové metalické laky: vedle Carpathian Grey a Charente Grey mají všechny Defendery OCTA kontrastní střechu a zadní dveře v lesklé barvě Narvik Black. Klienti si mohou svůj vůz dále přizpůsobit volitelnou matnou ochrannou fólií, která zvyšuje ochranu karoserie v náročných podmínkách a zároveň dodává vozu sofistikovaný vzhled, jenž podtrhne jeho výraznou siluetu a propracovaný povrch.

Odstín Faroe Green je exkluzivně k dispozici pro Defender OCTA Edition One, stejně jako detaily s povrchovou úpravou Chopped Carbon Fibre. Tato velice výrazná povrchová úprava, která zahrnuje recyklované suroviny, se objevuje na nápisu na kapotě Defenderu, na rámečcích mřížek na blatnících a na rámečcích výdechů na kapotě, jakož i na opěradlech předních sedadel a obložení středové konzoly uvnitř vozu.


Detail přední masky nového Defenderu OCTA

Volitelné příslušenství určené výhradně pro nový Defender OCTA umocňuje jeho design a schopnosti, včetně dvojitého zvýšeného sání vzduchu – navrženého speciálně pro tento vůz – s detaily s povrchovou úpravou Chopped Carbon Fibre, navíc se sadou pro montáž navijáku pro extrémnější off-road dobrodružství.


Poutavý interiér

Uvnitř se nový Defender OCTA vyznačuje vybranými prvky. K dispozici jsou dvě vysoce odolné varianty čalounění Ultrafabrics PU – o 30 % lehčí než tradiční kůže. Toto čalounění sedadel je standard pro Defender OCTA Edition One, ve dvoubarevném provedení Khaki a Ebony, s 3D textilií a minimalistickým, bezešvým vzhledem.


Standardní výbavou interiéru Defenderu OCTA je nová semi-anilinová kůže Burnt Sienna s textilním čalouněním Kvadrat v barvě Ebony. Alternativně může být jakýkoli Defender OCTA vybaven čalouněním Ultrafabrics PU v barvách Light Cloud a Lunar nebo semi-anilinovou kůží v barvě Ebony.

Vpředu je Defender OCTA vybaven zcela novými sedadly Performance s výraznější boční oporou a integrovanými opěrkami hlavy. Těsné spojení Defenderu s hudbou se dostává do popředí díky pohlcujícímu audio systému Body and Soul Seat, který je v Defenderu k dispozici poprvé.

Systém Body and Soul Seat byl vyvinut ve spolupráci s experty z hudebního průmyslu SUBPAC a Coventry University. Řidiči a spolujezdci na předních sedadlech dovoluje hudbu nejen slyšet, ale i cítit. K dispozici je rovněž šest wellness programů, které v závislosti na jejich preferencích pomáhají cestujícím relaxovat nebo zlepšují jejich kognitivní reakce na cestách.


Nový Defender OCTA

Objednávky nového Defenderu OCTA budou oficiálně spuštěny 31. července, orientační cena v České republice začíná na 4 787 205 Kč. Nový Defender OCTA Edition One, dostupný po celý první rok výroby, má v České republice orientační cenu začínající na 5 275 496 Kč. Nový vysoce výkonný hrdina do jakéhokoli terénu bude mít veřejnou a dynamickou premiéru ve dnech 11.-14. července na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru