Menu

Co je nového?

VIDEO: Herec Hynek Čermák a limitka Defender Works V8 Trophy II

Sdílení

Herec Hynek Čermák se přijel do dealerství Albion Cars podívat na jediný kus Defenderu Works V8 Trophy II v Česku a trochu si auto při té příležitosti prolezl a okomentoval ho.

reklama

Hynek Čermák je známý pro svou lásku k Land Roverům. Takový unikátní vůz, jako je Defender Works V8 Trophy II si tak nemohl nechat ujít. Dorazil do čestlického showroomu společnosti Albion Cars a hned se na auto vrhnul.


Vůz ve verzi 110 je jedním z 25 kusů na celém světě a byl do posledního šroubku rozebrán a znovu sestaven v továrně Land Rover Classic. Pod jeho kapotou se nachází brutální pětilitrový osmiválec o výkonu 405 koní.

reklama

„Tohle je Defender, kterej má mnohem víc síly, než vůbec potřebujete,” říká o autě Hynek a dodává: „Moc by mě zajímalo, co tohle udělá v terénu.” Silnému motoru jsou pak přizpůsobeny samozřejmě také brzdy a zavěšení kol.

Kromě úžasného osmiválce zaujaly Hynka i další speciality vozu jako je originální kamufláž na karoserii, nadstandardní kola, zahrádka na střeše, off-roadové prahy se vstupy pro hi-lift nebo naviják značky Warn s ocelovým lanem.


Land Rover Defender Works V8 Trophy II

Dalším zajímavým prvkem je také bezpečnostní rám, protože oproti novému Defenderu není toto auto z jednoho kusu, ale jak říká Hynek “stará dobrá skládačka”. Rám je tak potřeba jako ochrana vozu při možném převrhnutí. Za zmínění stojí také matná kapota, která zamezuje oslňování řidiče odlesky od slunce.

Interiér velmi připomíná starého Defíka, a tak je v něm Hynek jako doma. Ovládací prvky najde přesně tam, kde je zvyklý, mile ho ale překvapily třeba kožené sedačky Recaro, duralové úchyty na dveřích nebo moderní volič osmistupňové automatické převodovky.

Hynek si také důkladně prohlédl motorový prostor a vůz samozřejmě i nastartoval. Jaký má tenhle unikátní Defender zvuk? Nejen to, ale i spoustu dalšího se dozvíte ve videu níže, kde vás s autem Hynek důkladně seznámí.

reklama


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru