Menu

Co je nového?

Dlažba do koupelny: Jakou si vybrat, aby ve vaší koupelně vynikla?

Sdílení
Foto: Shutterstock

Dlažba do koupelny plní nejenom estetickou, ale i praktickou funkci – chrání totiž zdi koupelny před tím, aby navlhly od vody. Stejně tak koupelny vybavené dlažbou působí daleko modernějším a útulnějším dojmem. Vůbec nejlépe pak vypadá, když je dlažba na podlaze i na stěnách, nicméně není problém sehnat dlažbu do koupelny určenou speciálně pouze na podlahy, či naopak jenom na stěny.

reklama

Pokud se rozhodnete k pořízení dlažby jakožto podlahové krytiny do koupelny, pak určitě uvítáte skutečnost, že takovéto dlažby je možné sehnat například i v dekorech dřeva či mramoru. Oproti zmíněným přírodním materiálům má ale dlažba tu výhodu, že ji voda nemůže poničit. Zkrátka díky dlažbě získá koupelna zajímavý vzhled, jako by v ní byla dřevěná či mramorová podlaha, a stane se tak z ní místo, kde budete rádi trávit svůj čas. A že ho tam člověk denně stráví opravdu hodně, v průměru více než hodinu.


Je důležité si vybrat správný formát dlaždic

Při volbě ideální dlažby do vaší koupelny se rozhodně zaměřte i na to, abyste vybrali dlaždice ve správném formátu, jenž se bude do koupelny hodit. Pokud toužíte po koupelně prakticky beze spár, poté sáhněte po velkoformátové koupelnové dlažbě, která je navíc opravdu trendy záležitostí. Případně můžete vsadit na klasiku v podobě menších čtvercových dlaždic o rozměrech 30 x 30 či 45 x 45 centimetrů. 

reklama

Stejně tak je potřeba pečlivě zvážit i barvu, kterou by dlažba měla mít. V zásadě se vyplatí řídit nepsaným pravidlem, že do menších koupelen se hodí světlejší dlaždice, neboť dokáží celý prostor opticky rozšířit, a do těch větších zas spíše tmavší dlaždice.

Konkrétně mezi nejoblíbenější barvy dlažby do koupelny patří šedá, béžová, hnědá, modrá a bílá. Zrovna dlažba do koupelny ale nabízí možnost popustit uzdu kreativitě, proto se nebojte jít ani do dlaždic odvážnějších barev.


Dlažba do koupelny by měla být především odolná

Je potřeba si uvědomit, že koupelnová dlažba je hodně namáhaná, a proto by měla být dostatečně odolná – proti nárazům a otěrům. Při jejím výběru se tak porozhlédněte třeba i po údaji, který udává její otěruvzdornost. Zjednodušeně řečeno, čím vyšší toto číslo je, tím více je toho dlažba schopna snést. Stejně tak vítaným plusem je, když je dlažba mrazuvzdorná – tím se eliminuje riziko jejího popraskání během zimních měsíců v důsledku špatné izolace koupelny.


V neposlední řadě si je nutno vybrat i povrch, jaký by měla dlažba mít. Stále populárnější jsou matné dlaždice, dávno již tedy neplatí, že v koupelnách hraje prim lesklá dlažba. Co se týče ceny, tak náklad na jeden metr čtvereční dlaždic se pohybuje od 150 korun výše, bez započítání montážního materiálu.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru