Menu

Co je nového?

Elektroskútry pomalu začínají vytlačovat benzínové, nabídka se stále rozšiřuje

Sdílení
Foto: Hecht, Vespa

Elektrický skútr nabízí ekonomický a ekologický provoz. Dalšími výhodami jsou vysoká spolehlivost, snadná údržba a v neposlední řadě i rozumné pořizovací náklady. To vše zapříčiňuje jejich čím dál větší podíl na trhu i na silnicích.

reklama

Příkladem je třeba moderní bílý elektrický skútr Hecht Grace, který je ideálním společníkem především do města. Skútr je napájen ze sady bezúdržbových akumulátorů, které na jedno nabití ujedou až 50 kilometrů.

Maximální rychlost je omezena na 45 km/h tak, aby stroj splňoval požadavky pro provoz s řidičským oprávněním skupiny AM, které je možné získat již od 15 let. Tím se výrazně zvětšuje cílová skupina zákazníků. Středoškoláci, co nechtějí jezdit přecpanými autobusy, moc dobře vědí…

K dostání je tento dostupný elektroskútr za příznivých 25 990 Kč. Pokud ale chcete vyšší výkon, vyšší cestovní rychlost i dojezd, možnosti také jsou. Jen si v takových případech nechte zajít chuť na řízení od patnácti let věku i na cenu do třiceti tisíc korun.

reklama

Vespa Elettrica

Například stylová elektrická Vespa Elettrica nabízí cestovní rychlost 70 km/h a až 100 kilometrů dojezdu, cenovka se však pohybuje lehce pod 200 tisíc korun. Stejně jako je tomu u elektrických automobilů, i u elektroskútrů se ale dá v nejbližší době očekávat čím dál větší nabídka a také čím dál příznivější ceny. Tak elektroskútrům zdar a šťastnou cestu!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru